Banner

لغو لیگ قهرمانان آسیا در دستور کار AFC قرار گرفت

با قطعی شدن تعویق یک ساله بزرگ ترین رویداد ورزشی دنیا در توکیو ۲۰۲۰ حالا لغو این فصل لیگ قهرمانان آسیا در دستور کار AFC قرار گرفته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، معتبرترین رسانه های دنیا از قطعی شدن تعویق برگزاری المپیک ۲۰۲۰ تا یک سال آتی خبر دادند تا به این ترتیب بزرگ ترین تورنمنت ورزشی دنیا تحت الشعاع کروناویروس قرار بگیرد.ژاپن تلاش زیادی کرد تا خللی در برگزاری المپیک تابستانی ۲۰۲۰ ایجاد نشود اما اوج گرفتن بحران کروناویروس سرانجام کمیته ملی المپیک را قانع کرد تا این رقابت ها برای شش ماه تا یکسال به تعویق بیافتد.


با این اتفاق حالا از کوالالامپور خبر می رسد با ورود برخی کشورهای شرق و غرب آسیا به پیک بیماری و شیوع کروناویروس لغو کامل این فصل از لیگ قهرمانان آن هم با تمام خسارت های مالی ناشی از لغو قراردادهای اسپانسری در دستور کار سران اجرایی AFC قرار گرفته است.


روزنامه الشرق قطر به نقل از منبعی موثق در کنفدراسیون آسیا نوشت:« پس از توقف دیدارهای مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو کامل این رقابت‌ها دور از ذهن نیست. هر چند کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC  در کوالالامپور، پایتخت مالزی به عنوان مقر مرکزی این نهاد جلسه‌ای تشکیل نداده و کمیته مسابقات از طریق اینترنت جلسه‌هایی برگزار می‌کند اما لغو این رقابت ها با شرایط دشوار کشورها زیاد دور از ذهن نیست.


پیش از این برخی کشورها بسته های پیشنهادی برای برگزاری ادامه این فصل ارائه داده بودند از جمله عربستان و امارات که قرار بود سران اجرایی کنفدراسیون به آن پاسخ بدهند. این گزینه ها برگزاری کامل لیگ قهرمانان آسیا با توجه به شرایط مرتبط با ویروس کرونا در ماه‌های می و سپتامبر ۲۰۲۰ را در برمی گرفت اما واکنشی از سوی AFC به آنها داده نشد. 


با توجه به این که تعیین تکلیف برای برگزاری یا عدم برگزاری دوباره دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا یک ضرورت است و تنها بحث لغو کامل رقابت‌ها به خاطر شیوع ویروس کرونا مطرح نیست انتظار می‌رود AFC در چند روز آینده تصمیم نهایی خود را درباره آینده این رقابت‌ها اعلام کند.

بیشتر بخوانید:

AFC به کشورهای عضو درباره کرونا مشاوره می دهد

شیخ سلمان: کروناویروس فوتبال آسیا را متحد کرد

 

 

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا فوتبال ایران کرونا کرونا ویروس AFC Champions League فوتبال