لقب جدید تیم‌های سری‌آ: کبریت بی‌خطر فوتبال اروپا

تیم‌های ایتالیایی از تمام رقابت‌های اروپایی حذف شده‌اند تا فوتبال این کشور هنوز هم ناموفق به حساب بیاید....

امسال هم تیم‌های ایتالیایی نتوانستند در اروپا موفق باشند.
به گزارش مدال، امسال تیم‌های چون اینتر، رم، لاتزیو، میلان، آتالانتا یوونتوس و ناپولی در اروپا حضور داشتند که هیچ کدام نتوانستند به نیمه‌نهایی رقابت‌های اروپایی برسند.
شکست بانوی پیر تورین به آژاکس دردناک‌ترین شکست ایتالیایی‌ها بود زیرا آن‌ها امید زیادی داشتند با جذب رونالدو لیگ قهرمانان را فتح کنند اما حالا تنها می‌توانند به فتح سری‌آ فکر کنند. در سمت دیگر ناپولی توانسته بود به جمع ۸ تیم پایانی لیگ اروپا برسد اما مقابل آرسنال شکست خورد تا نتواند به نیمه نهایی برسد.
اینتر، میلان، لاتزیو و آتالانتا هم زودتر از رقابت‌ها اروپایی حذف شدند و حتی رم که توانسته بود سال گذشته با حذف بارسا به نیمه نهایی لیگ قهرمانان برسد در مرحله ۱/۸ نهایی مقابل یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های حاضر یعنی پورتو شکست خورد.
فوتبال ایتالیا دچار پسرفت شده است. ایتالیایی‌ها در چند سال اخیر قصد داشتند خود را بالا بکشند و با استخدام دوباره مربیان موفقی چون رانیری و آنچلوتی، استفاده از جوانانی چون مویزه کین و زانیولو، تغییر نسل تیم ملی با استخدام مانچینی در تیم ملی و  تزریق پول به باشگاه‌ها اندکی کالچو را سر زبان‌ها بیاندازند اما هنوز هم به سطح اول اروپا بازنگشته‌اند.
آتزوری هنوز هم برای رسیدن به سطح اول اروپا کار دارد.

 

تگ ها


اینتر میلان یوونتوس رم لاتزیو آث میلان ناپولی آتالانتا سری آ فوتبال