لمپارد: یحیی توره می تواند ظرفیت دوره فوتبالی خود را در لیگ آمریکا افزایش دهد

یحیی توره در پایان فصل تبدیل به بازیکن آزاد می شود و فرانک لمپارد معتقد است هافبک ساحل عاجی پیشنهادات زیادی از آمریکا، چین و انگلستان دریافت خواهد کرد ......

یحیی توره در پایان فصل تبدیل به بازیکن آزاد می شود و فرانک لمپارد معتقد است هافبک ساحل عاجی پیشنهادات زیادی از آمریکا، چین و انگلستان دریافت خواهد کرد.

پس از هشت سال به یاد ماندنی، حالا یحیی توره با اتمام قراردادش آماده می شود از جمع سیتیزن ها جدا شود. هنوز مقصد بعدی این هافبک 34 ساله مشخص نشده است و باید دید او به چه تیمی می پیوندد.

هم تیمی سابق توره در منچسترسیتی، فرانک لمپارد، بر این باور است که هافبک ساحل عاجی می تواند به لیگ MLS آمریکا بیاید و چالش دیگری را تجربه کند. لمپارد در مصاحبه با BBC Sport می گوید:

مطمئنم تیم های خارجی از کشورهای چین و ایالات متحده آمریکا به جذب توره علاقه مندند. در گذشته شایعاتی مبنی بر حضور او در تیم نیویورک سیتی وجود داشت و با توجه به تجربه من در اینجا، حضور وی در این تیم می تواند برایش مفید باشد. لیگ ام ال اس فیزیکی است و اگر وی تمرکز لازم را داشته باشد، شکی ندارم که می تواند اینجا به مدت یک یا دو سال بازی کند. اگرچه یحیی توره پیشنهادات اندکی از تیم های لیگ جزیره دریافت نخواهد کرد و ظاهرا ترجیح می دهد در انگلستان باقی بمانداما از نظر کیفیتی که او دارد، می تواند ظرفیت دوره فوتبالی خود را در لیگ ام ال اس آمریکا افزایش دهد.

لمپارد معتقد است یحیی توره فوق ستاره تیم سیتی است و هافبک ساحل عاجی از اولین بازیکنانی است که مدیران سیتی برای کلید زدن پروژه بزرگشان، به خدمت گرفتند:

وقتی در سال 2010 به منچسترسیتی آمد و هشت سال در این تیم به میدان رفت، نقش بسیار مهمی در پیشرفت سیتیزن ها داشت. شروع خریدهای بزرگ مالکان سیتی، با خرید بازیکنان بزرگی مانند او کلید خورد. در کنار داوید سیلوا و سرخیو آگوئرو، توره یکی از فوق ستاره های این تیم بود و سال ها عملکرد درخشانی داشت.

کاپیتان سابق چلسی ادامه داد:

سیتیزن ها در سال 2012 و 2014 جام لیگ برتر جزیره را کسب کردند و یحیی یکی از عوامل مهم آن موفقیت ها بود؛ خصوصا در سال 2014 گل های زیادی به ثمر رساند و در لیگ برتر انگلستان و در خط هافبک یک نیروی برتر بود.

تگ ها


منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال