Banner

لهستان بدون ستاره‌هایش به شیکاگو می‌رود

تیم ملی والیبال لهستان بدون حضور تمام ستاره‌هایش به شیکاگو می‌رود تا در مسابقات فینال لیگ ملت‌ها حضور پیدا کند....

به گزارش مدال، با برگزاری 5 هفته رقابت های مقدماتی، تیم های ایران، برزیل، فرانسه، روسیه و لهستان مجوز حضور در مرحله نهایی را کسب کردند و تیم آمریکا نیز به عنوان میزبان در این مرحله حضور خواهد داشت. مسابقات مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال به میزبانی شهر شیکاگو از 19 تا 23 تیرماه برگزار خواهد شد.
تیم ملی والیبال لهستان در این مرحله با تیم‌های برزیل و ایران همگروه است. در همین راستا به نظر می‌رسد لهستانی‌ها که در مرحله مقدماتی از تمام توان خود برای حضور در مسابقات استفاده نمی‌کردند بازهم با همین شرایط وارد شیکاگو می‌شوند.
توماش فورنال، دریافت کننده و ستاره جوان تیم ملی لهستان در جریان بازی مقابل آلمان در هفته پنجم لیگ ملت‌ها از ناحیه مچ پا دچار آسیب دیدگی شد و ادامه مسابقات را از دست داد تا به این ترتیب او از قطار شیکاگو جا بماند. این در شرایطی است که بارتوش کورک هم به دلیل مصدومیت از ناحیه کمر نیاز به استراحت دارد و نمی‌تواند حداقل تا پس از رقابت‌های انتخابی المپیک تیم ملی کشورش را همراهی کند.
رسانه‌های لهستانی نوشتند که احتمالاً هینن بازهم قصد دارد از چهره‌هایی مانند کوبیاک، دژیسکا، شالپوک، بینیک، زاتورسکی و... استفاده نکند. ستاره‌های اصلی والیبال لهستان قرار است تمرینات آماده‌سازی خود را برای حضور در پیکارهای انتخابی المپیک آغاز کنند و در همین راستا ویتال هینن کمی دیرتر از کاروان والیبال لهستان وارد آمریکا خواهد شد.
او جهت برنامه‌ریزی دقیق برای تیم اصلی لهستان در این کشور مانده و جداگانه و چند ساعت مانده به شروع مسابقات فینال لیگ ملت‌ها به آمریکا خواهد رفت. او بارها در صحبت‌هایش اعلام کرد که هدف تیمش حضور در المپیک است و هیچ تورنمنتی را فدای آن نخواهد کرد. در همین راستا در زمان برگزاری بازی‌های فینال لیگ ملت‌ها یاکوب بدناروک در شیکاگو حاضر خواهد بود تا این تیم را برای حضور در مسابقات تمرین دهد.
بدناروک، سرمربی تیم بدزین لهستان که به تازگی پوریا فیاضی را به خدمت گرفته، به عنوان دستیار ویتال هینن در تیم ملی مردان لهستان در مرحلۀ نهایی لیگ ملت‌های والیبال در شیکاگو حضور خواهد داشت.
برنامه مسابقات مرحله نهایی به شرح زیر است:
پنجشنبه 20 تیر
ساعت 2 بامداد: برزیل – لهستان
ساعت 5 بامداد: آمریکا – فرانسه

جمعه 21 تیر
ساعت 02.30 بامداد: ایران – لهستان
ساعت 05.30 بامداد: روسیه – فرانسه

شنبه 22 تیر
ساعت 02.30 بامداد: ایران – برزیل
ساعت 05.30 بامداد: آمریکا – روسیه
دو تیم برتر هر گروه به مرحله نیمه نهایی صعود و برای کسب عنوان قهرمانی و جایزه یک میلیون دلاری لیگ ملت‌ها مبارزه خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

کارشناس والیبال: لیگ ملت‌ها با المپیک تفاوت دارد

 

تگ ها


تیم ملی والیبال ایران تیم ملی والیبال لهستان فینال لیگ ملت های والیبال 2019 لیگ ملت های والیبال 2019 انتخابی المپیک والیبال