لواندفسکی چگونه گل می‌زند؟

به گزارش مدال، ضرب المثلی وجود دارد که می گوید در زندگی همیشه سه چیز روی می دهد؛ مرگ، پرداخت مالیات و گلزنی لواندفسکی ......

به گزارش مدال، ضرب المثلی وجود دارد که می گوید در زندگی همیشه سه چیز روی می دهد؛ مرگ، پرداخت مالیات و گلزنی لواندفسکی. این مهاجم لهستانی در 257 بار حضورش در بایرن و دورتموند 180 گل به ثمر رسانده است. میانگین بیش از نیم گل زده در هر بازی لوا را در جایگاه هفتم برترین گلزنان تاریخ بوندس لیگا قرار داده است.

شاید او مهاجمی کامل باشد اما مدافعین می توانند با بررسی کارنامه وی به نکات جالبی برای متوقف کردن لوا برسند. لواندفسکی 119 گل خود را با پای راست به ثمر رسانده و این در مقایسه با 35 گل زده شده با پای چپ،نشان می دهد مدافعان باید تمرکز بیشتری برای زیر نظر داشتن ضربات پاری راست او داشته باشند.

مسئله بسیار واضح دیگر، گلزنی روبرت از روی شوتزنی است و او از هر 5.3 شوت، یکی را به گل تبدیل کرده است. مهاجم لهستانی در فصل گذشته نیز از هر 4 شوت یکی را به گل تبدیل کرد. اگر مدافعین بخواهند از گل زدن او جلوگیری کنند باید در قدم اول اورا از دروازه دور کنند. لوا تنها 11 گل خود را از فواصل دور به ثمر رسانده است.

گزارش دیگری می گوید لواندفسکی 111 گل را در بازی های خانگی زده و 69 تای آن را در بازی های بیرون از خانه به ثمر رسانده است. هرچند این رکورد با میانگین جهانی فاصله بسیاری دارد اما اگر میخواهید لوا به شما گل نزند سعی کنید او را از خانه دور نگه دارید!

در نهایت آمار لواندفسکی نشان می دهد این بازیکن 107 گل از 180 تای خود را در نیمه دوم به ثمر رسانده است و با توجه به اینکه مهاجم تیم بایرن مونیخ 20 درصد گل های خود را در 20 دقیقه انتهایی زده به نظر می رسد مدافعین کار راحتی برای مهار وی در ابتدای بازی خواهند داشت.

تگ ها


فوتبال