لواندوفسکی: جایزه کفش طلا فقط برای من نیست

روبرت لواندوفسکی، ستاره لهستانی بایرن مونیخ، می گوید جایزه کفش طلا تنها به او تعلق ندارد و با کمک هم تیمی هایش به دست آمده است....

به گزارش "ورزش سه"، روبرت لواندوفسکی طی فصول اخیر یکی از آماده ترین بازیکنان دنیای فوتبال بوده و به جرأت می توان از او به عنوان مهمترین رکن موفقیت بایرن مونیخ در سال های گذشته یاد کرد. ستاره لهستانی فصل پیش آمار خیره کننده ۴۱ گل زده در یک فصل بوندسلیگا را از خود به ثبت رسانده و رکورد گرد مولر افسانه ای را شکست. او همچنین چندی پیش جایزه کفش طلای خود را هم دریافت کرد.

لواندوفسکی فصل جدید رقابت ها را هم با آمار گلزنی فوق العاده ای آغاز کرده و به نظر می‌رسد که جاه‌طلبی های این بازیکن تمامی ندارد. لواندوفسکی در مصاحبه ای گفت: " اینکه تا پیش از این برنده چه چیزهایی شده اید اهمیت چندانی ندارد بلکه شما باید به این فکر کنید که در آینده به چه موفقیتی می توانید برسید. من کاملاً آگاه هستم که برای هر قهرمانی چه میزان تلاش لازم است. در واقع به همین دلیل بعد از هر قهرمانی به شکلی خوشحالی می کنم که انگار اولین جامی است که برده‌ام."

لواندوفسکی همچنین درباره برنده شدن جایزه کفش طلا نیز گفت: "من بابت این مسئله خیلی خوشحالم و باعث افتخار من است. این احساس و جایزه فقط برای خودم نیست و به هم تیمی هایم نیز مربوط می‌شود چراکه این جایزه برای آنها هم هست. این احساس من وقتی بهتر می‌شود که می‌بینم در تاریخ باشگاه من دومین نفری هستم که این جایزه را برده ام. از طرفی من فکر می کنم که رسیدن به اوج موفقیت دشوار است اما ماندن در آن اتفاقی سخت تر محسوب می شود."

لواندوفسکی در پایان گفت: " رویای من همیشه فتح لیگ قهرمانان اروپا بود که به آن رسیدم. فوتبال یک ورزش تیمی محسوب می شود و من از این موضوع آگاهم که ارتباط خوب بین یک مهاجم و دیگر بازیکنان از چه اهمیت بالایی برخوردار است. از طرفی وقتی که تیم خوب بازی کند کار برای من به عنوان مهاجم آسان‌تر می‌شود."

تگ ها


بایرن مونیخ روبرت لواندوفسکی