لواندوفسکی: راحت می ‌توانستیم PSG را شکست دهیم

روبرت لواندوفسکی، مهاجم لهستانی بایرن مونیخ، جدایی از این تیم در تابستان را در نظر خواهد گرفت اما می گوید که در باواریا جا افتاده و راضی و خوشحال است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، روبرت لواندوفسکی با توجه به گمانه زنی هایی که درباره جدایی او از بایرن مونیخ در تابستان مطرح است، می گوید که درباره آینده اش ذهن باز و روشنی دارد، هر چند نگرانی زیادی در مورد جا به جایی به تیمی دیگر در تابستان ندارد.

در هفته های اخیر شایعاتی درباره احتمال جدایی مهاجم لهستانی درخشان بایرن مونیخ از باواریایی ها مطرح شده بود و باشگاه هایی از ایتالیا، اسپانیا و انگلیس به امضای قرارداد با او ابراز علاقه کرده اند.

لواندوفسکی ۳۲ ساله اما تاکید می کند که در آلمان خوشحال است و به همین دلیل بعید است که اصرار بر جدایی داشته باشد.

لواندوفسکی در پاسخ به سوالی درباره آینده اش، گفت: "من ذهنم را باز نگه می دارم. احساس خیلی خوبی در بایرن دارم، مونیخ شهر فوق‌العاده ای است و اینجا هم باشگاه بزرگی است.

من همیشه مشتاق آموختن زبان های جدید و آشنایی با فرهنگی جدید بوده ام. اما اینکه قرار است این اتفاق در دوران فوتبالم بیافتد و یا بعد از بازنشستگی من، خودم هم نمی دانم."

با وجودی که بایرن در این فصل توانست همچنان به سلطه مقتدرانه خود بر فوتبال آلمان ادامه دهد و بار دیگر قهرمان بوندسلیگا شد، اما باواریایی ها در چمپیونزلیگ نتوانستند از عنوان سال گذشته خوددفاع کنند و با شکست برابر پاری سن ژرمن در مرحله یک چهارم نهایی از این رقابت ها حذف شدند.

لواندوفسکی در هر دو دیدار رفت و برگشت برابر PSG به دلیل مصدومیت غایب بود.

او در این باره افزود: "برابر PSG درد و ناراحتی من عظیم بود. وقتی نمی توانی به هم تیمی هایت کمک کنی که بازی ر ببردند، احساس چنان درماندگی و ضعفی می کنی... این درماندگی من را اذیت می کند.

فکر می کنم که اگر من در بازی حاضر بودم، شاید اوضاع جور دیگر رقم می خورد. اما هیچ کاری نمی توانم در این باره بکنم.

شخصا برای من پذیرفتن این باخت سخت بود. ما راحت می توانستیم آنها را شکست دهیم و به مرحله بعد صعود کنیم."

علاوه بر یاری رساندن به بایرن مونیخ برای کسب یک عنوان قهرمانی دیگر، لواندوفسکی توانست با زدن ۴۱ گل در لیگ، رکورد تاریخی گرد مولر را که از فصل ۷۲-۱۹۷۱ به بعد پا بر جا مانده بود را نیز بشکند.

مهاجم استثنایی بایرن مونیخ می گوید که این دستاوردها چیزی نیست که به او انگیزه می دهد، هر چند بسیار مفتخر است که توانسته رکوردی را پشت سر بگذارد که فکر می کرد هیچکس هرگز نخواهد توانست حتی به آن نزدیک شود.

لواندوفسکی گفت: "من شیفته رکوردها و آمار و ارقام نیستم. وقتی پا به چالش جدیدی می گذارم، سعی می کنم که کاری کنم که هیچکس هرگز نکرده است. چرا که این من را به جلو می راند.

به نظر من وقتی شما کاری را انجام می دهید که دوستش دارید، می توانید به اهدافی برسید که فکر می کردید رسیدن به آنها غیرممکن است.

صادقانه بگویم، من فکر می کردم که هیچ بازیکنی حتی به این رکورد نزدیک هم نخواهد شد. مخصوصا وقتی در بخشی از فصل مصدوم شدم و در چند بازی غایب بودم. و در واقعیت من متوجه بزرگی و عظمت آن نیستم. واقعا آن را حس نمی کنم و شاید این چیز خوبی باشد."

بیشتر بخوانید:

ستاره سابق بایرن شاگرد مورینیو می شود؟

مشتاق بازی کردن برای رئال مادرید هستم

 

 

تگ ها


بایرن مونیخ روبرت لواندوفسکی فوتبال جهان بایرن مونیخ Bundesliga فوتبال