لواندوفسکی؟ هم شکستش داده‌ام، هم به او باخته‌ام

جرارد پیکه روز گذشته در مراسم گلوب ساکر با روبرت لواندوفسکی روبرو شد. ستاره بایرن اخیرا خاطره ای تلخ برای پیکه رقم زده بود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، جرارد پیکه مدافع اسپانیایی بارسلونا روز گذشته در مراسم گلوب ساکر حضور داشت و در کنار ایکر کاسیاس جایزه بهترین دوران حرفه ای فوتبال را به خاطر دستاوردهایش با بارسلونا و تیم ملی اسپانیا از آن خود کرد. پیکه محصول آکادمی فوتبال بارسلوناست که ۴ سال را نیز در منچستریونایتد سپری کرد و سپس از ۲۰۰۸ به بارسا بازگشت و در طی ۱۲ سال اخیر یکی از ستاره های تاثیر گذار باشگاه کاتالان بوده و به همه افتخارات موجود در فوتبال باشگاهی و ملی نیز دست یافته است.

پیکه در جریان یک مصاحبه گفت که فعلا به بازنشستگی فکر نمی کند:« هنوز ۳۳ ساله ام و فکر می کنم اگر همه چیز خوب پیش برود سه یا ۴ سال دیگر هم فوتبل بازی کنم. باعث افتخار است که مدت زمانی طولانی در فوتبال هستم و این جایزه را به خاطر دستاوردهایم دریافت می کنم.»

پیکه در مورد کاسیاس گفت:« از دیدن دوباره ایکر خوشحال شدم. ما سال ها در تیم ملی هم تیمی بودیم و کنارهم جام جهانی و جام ملت های اروپا را فتح کردیم. از همنشینی دوباره با کاسیاس لذت بردم.»

در این مراسم روبرت لواندوفسکی نیز حاضر بود و جایزه بهترین بازیکن سال را دریافت کرد. پیکه در مورد ستاره لهستانی بایرن گفت:« با لواندوفسکی هم تیمی نبوده ام ولی چند بار مقابل هم قرار گرفته ایم. با بارسا هم برابر او پیروز شده ام و هم او موفق به شکست ما شده است(از جمله ۸-۲ اخیر در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان). برد و باخت بخشی از ورزش فوتبال است.

نکته مهم در مورد فوتبال، به اشتراک گذاشتن تجربیات و ارتباط داشتن با بازیکنانی است که مدتی هم تیمی بوده اید. زندگی وقتی بازنشسته می شویم ادامه می یابد و بعدها می توان گفت که بخشی از چیزی منحصر به فرد بودیم.»

بیشتر بخوانید:

بایرن شماره یک دنیاست؛ خرید زمستانی نداریم

لواندوفسکی: سال ۲۰۲۰ یک سال شگفت انگیز بود

 

 

تگ ها


جرارد پیکه تیم ملی اسپانیا روبرت لواندوفسکی ایکر کاسیاس بایرن مونیخ فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال