لواندوفسکی؛ یک قدم تا رکورد درخشان رونالدو

رابرت لواندوفسکی، ستاره لهستانی بایرن مونیخ فاصله ای تا رسیدن به رکورد کریستیانو رونالدو ندارد....

به گزارش "ورزش سه"، بایرن مونیخ دیشب با برتری پرگل ۰-۵ موفق به غلبه بر اشتوتگارت شده و صدرنشینی مقتدرانه خود را در بوندسلیگا استمرار بخشید. مطابق انتظار رابرت لواندوفسکی نیز عملکرد درخشانی در این دیدار داشته و دو بار دروازه حریف را باز کرد. حالا لواندوفسکی با ۷۰ گل با رکورد گرد مولر، گلزن افسانه ای آلمان برای تبدیل شدن به بهترین گلزن تاریخ بوندسلیگا فاصله دارد.

البته نباید فراموش کرد رابرت لواندوفسکی رکورد۳۶۶ گل را با نرخ هر ۱۰۰ دقیقه یک بار به ثبت رسانده و گرد مولر رکورد ۴۲۷ گل را هر ۱۰۵ دقیقه یک بار. در واقع از نظر نرخ گلزنی به دقیقه، رابرت لواندوفسکی شرایط بهتری حتی از گرد مولر داشته و عنوان بهترین گلزن شاغل در بوندسلیگا را از آن خود کرده است.

همچنین رابرت لواندوفسکی حالا ۶۸ گل در سال ۲۰۲۱ به ثمر رسانده و آمار فوق العاده از خود به ثبت رسانده است. تنها یک بازی تا پایان سال میلادی برای این بازیکن باقی مانده و بایرن مونیخ روز جمعه به مصاف ولفسبورگ می رود.

رکورد شخصی کریستیانو رونالدو برای بیشترین گل در یک سال ۶۹ گل است و لواندوفسکی در این مسابقه فرصت دارد به رکورد ستاره پرتغالی رسیده و حتی از او پیش بیفتد. البته لیونل مسی در سال ۲۰۱۲ از رکورد ۸۶ گل گرد مولر در یک سال گذشته و رقم خیره کننده و تاریخی ۹۱ گل را به ثبت رساند که بعید است تا سال های سال بازیکنی قادر به رسیدن به این دستاورد تاریخی باشد.

تگ ها


کریستیانو رونالدو لیونل مسی روبرت لواندوفسکی بایرن مونیخ پاری سن ژرمن منچستر یونایتد