Banner

لوکاکو: باید زودتر فکری به حال نژادپرستی در فوتبال کرد

روملو لوکاکو ستاره اینتر که مورد حملات نژادپرستانه هواداران کالیاری قرار گرفته بود، خواهان حل این مشکل بزرگ در فوتبال است...

به گزارش خبرنگار مدال، روملو لوکاکو ستاره بلژیکی اینتر که در دیدار مقابل کالیاری توسط هواداران این تیم میمون خطاب شده بود، بارها از طریق مصاحبه‌ها و فضای مجازی خواهان رسیدگی به پرونده‌های نژادپرستی و اتحاد بازیکنان در راه مقابله با این پدیده زشت، شده است. هواداران کالیاری در سالیان اخیر، بلیز ماتوئیدی و مویس کین را نیز مورد حملات نژادپرستانه خود قرار داده بودند.

لوکاکو در مورد این موضوع به مجله رولینگ استونز گفت:

"من معتقد نیستم که بازیکنان بعد از این حملات نژادپرستانه باید زمین را ترک کنند، بلکه آنها باید مانده و موضع خود را مشخص کنند. نژادپرستی معضلی است که نباید بی‌جواب بماند. به انگلیس نگاه کنید، در همین مدت، این اتفاق برای بازیکنان منچستریونایتد و چلسی نیز پیش آمده است و باید هر چه زودتر فکری برای حل این موضوع بشود.

فوتبال یک امر بین‌المللی و چندفرهنگی است. اگر واقعاً بخواهید بهترین بازیکنان دنیا راهی لیگ کشور شما شوند باید با آغوش باز از آنها استقبال کنید. بازیکنان جدید باید با فرهنگ کشور شما وفق پیدا کنند و عدم تبعیض نژادی، امری حیاتی در این راستا محسوب می‌شود."

او همچنین در مورد انتقال به اینتر گفت:

"تصمیم من کاملاً ورزشی بود و حضور کونته در اینتر برای من فاکتوری کلیدی بود. من همیشه برای بازی در ایتالیا اشتیاق داشتم و تیم ما بازیکنان بسیار خوبی دارد. این انتخاب دلایل خانوادگی نیز داشت. برادرم جوردن نیز در سری‌آ حضور دارد و من انسانی هستم که دوست دارم با فرهنگ‌های جدید آشنا شوم و بازی در لیگ‌های مختلف این فرصت را به من می‌دهد. من به همین دلیل از حضور در فوتبال ایتالیا بسیار خوشحالم."

اخبار مرتبط:

زنبور و وایکینگ در تور کونته؛ جنون جذاب اینترمیلان

حمایت هواداران اینتر از شعار نژادپرستانه طرفداران کالیاری علیه لوکاکو!

تگ ها


حملات نژادپرستانه ستاره بلژیکی فوتبال جهان تبعیض نژادی نژادپرستی در فوتبال نژادپرستی روملو لوکاکو اینتر میلان سری آ فوتبال