لوکاکو و برابری با رکورد ۷۱ ساله نرآتزوری

روملو لوکاکو، ستاره اینتر، به همراه لائوتارو مارتینز در نرآتزوری زوجی افسانه ای را تشکیل داده اند تا به یاری اینتر در نبرد بر سر قهرمانی در سری آ بیایند و در این بین ستاره بلژیکی پس از گلزنی در دربی به رکوردی تاریخی دست یافته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، روملو لوکاکو با گلزنی در پیروزی ۳-۰ اینتر برابر میلان در دربی دلامادونینا، تبدیل به نخستین بازیکن این تیم شد که پس از ۷۱ سال در چهار دربی پیاپی برای نرآتزوری گلزنی می کند.

لوکاکو پس از دبل لائوتارو مارتینز، گل سوم اینتر را به تور دروازه میلان خورد و یک پیروزی پرگل را در سن سیرو برای شاگردان آنتونیو کونته تضمین کرد.

این برد فاصله اینتر در صدر جدول را با میلان به چهار امتیاز افزایش داد و امیدهای نراتزوری را براری قهرمانی در سری آ پس از ۱۱ سال، پررنگ تر کرد.

گل لوکاکو در بازی دیروز نه تنها به اینتر کمک کرد تا کنترل بازی را در دست بگیرد، بلکه نام او را در کتاب تاریخ این باشگاه نیز به ثبت رساند.

مهاجم سابق اورتون و یونایتد نخستین بازیکنی شد که پس از بنیتو لورنزی در سال ۱۹۵۰، در چهار دربی پیاپی برای اینتر گلزنی می کند.

آخرین بازیکن هر دو تیم که موفق به این کار شده البته رومئو بونتی، مهاجم سابق میلان، در سالهای ۱۹۷۲ و ۱۹۷۳ است. سه مسابقه از این چهار دربی در این فصل برگزار شده.

لوکاکو در تابستان سال ۲۰۱۹ از منچستریونایتد به اینتر پیوست و از آن زمان تاکنون در پیراهن نراتزوری درخشش چشمگیری داشته است.

ستاره تاریخ ساز اینتر در ۸۱ بازی خود برای این تیم ۵۷ گل به ثمر رسانده و هفته گذشته نیز با گلزنی برابر لاتزیو به سیصدمین گل دوران فوتبال خود رسید. گلزنی برابر میلان همچنین لوکاکو را با ۱۷ گل در ۲۲ بازی این فصل، به صدر جدول گلزنان سری آ رساند.

تگ ها


اینتر میلان روملو لوکاکو فوتبال جهان سری آ فوتبال