لوک شاو: باید به کارهایی که مورینیو برای ما انجام داد احترام بگذاریم

......

 ...

 

مدافع تیم منچستر یونایتد در پی اخراج مورینیو گفتک چنین اتفاقی خوشایند نیست اما به این مسئله احترام می گذاریم.

به گزارش خبرنگار مدال، لوک شاو باتوجه به شرایط جدید این تیم و حضور سرمربی جدید و کسب اولین پیروزی با سوسلسشر، در مصاحبه ای پاسخگوی سوالات بود:

اخراج مورینو از یونایتد
چنین اتفاقی در باشگاه چیز خوشایندی نیست ولی همه ما به عنوان بازیکنان و به عنوان یک تیم، به اتفاقات رخ داده احترام می‌گذاریم. شاید مردم خیلی زود کارهای ژوزه و سه جامی که کسب کرد را فراموش کنند. او کارهای زیادی برای تیم انجام داد. یکی از آن جام‌ها (لیگ اروپا) را قبلا کسب نکرده بودیم و او در یک فصل، ما را به سه جام رساند. پس آن افراد باید به کاری که مورینیو کرد احترام بگذارند و تلاش‌های او را به یاد داشته باشند؛ این را نه فقط ما که برنده شدیم، بلکه طرفداران هم باید انجام دهند.

دیدار با کاردیف و عملکرد تیم
زیر نظر هر مربی و تحت هر شرایطی، از منچستریونایتد انتظار می‌رود که این گونه بازی کند. گاهی این اتفاق نمی‌افتاد ولی در بازی با کاردیف توپ را سریع‌تر به گردش در آوردیم. در جلو بردن توپ خیلی سریع‌تر بودیم و فرصت طلبی بیشتری هم داشتیم. به نظرم در بازی‌های قبلی فرصت‌های بسیاری داشتیم که شاید باید به تور دروازه می‌رسیدند اما از فرصت‌های خود بهره نبردیم. به ثمر رساندن پنج گل خیلی خوب بود چون مدت‌ها بود چنین کاری را انجام نداده بودیم و حالا می‌توانیم بر مبنای آن به راه خود ادامه بدهیم.

جایگاه در جدول لیگ
بدیهی است که خواستار قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر هستیم؛ می‌خواهیم فصل آینده در لیگ قهرمانان بازی کنیم. با توجه به سبک بازی تیم، اگر به همین روال ادامه بدهیم، دلیلی نمی‌بینم که نتوانیم به این خواسته برسیم. راه درازی در پیش است و تمرکز ما باید بر رسیدن به رتبه های بالاتر باشد. در حال حاضر توجه چندانی به نتایج سایر تیم‌ها نداریم. تمرکز اصلی روی تیم خودمان است و چهار-پنج بازی آینده بازی‌هایی هستند که شانس خوبی برای برنده شدن در آن‌ها داریم که می خواهیم از فرصت ها استفاده کنیم.