لوگوی فدارسیون فوتبال ایتالیا تغییر کرد

لوگوی فدراسیون فوتبال ایتالیا پس از یک دهه دوباره تغییر کرد. به گزارشخبرگزاری تسنیم، فدراسیون فوتبال ایتا ......

لوگوی فدراسیون فوتبال ایتالیا پس از یک دهه دوباره تغییر کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فدراسیون فوتبال ایتالیا شب گذشته (دوشنبه) از لوگوی جدید این سازمان رونمایی کرد. ایتالیایی ها که آخرین بار سال 2007 لوگوی فدراسیون فوتبال شان را تغییر داده بودند حالا بعد از گذشت 10 سال دوباره این حرکت را انجام داده اند.

لوگوی جدید با لوگوی قدیمی تفاوت چندانی ندارد و مهمترین تغییر آن برداشته شدن 4 ستاره قهرمانی آتزوری در جام جهانی و انتقال آن به قسمت فوقانی لوگو است. همچنین کادر دور لوگو نیز تفاوتی جزئی داشته است.

کارلو تاوکیو رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا درباره دلایل تغییر لوگوی این فدراسیون به خبرنگاران گفت: طرح جدید لوگوی فدراسیون فوتبال ایتالیا، تکمیل کننده پروسه نوسازی است که از سال پیش آغاز شد. ما با ارزش قائل شدن برای تاریخ مان به آینده نگاه می کنیم. در لوگوی جدید ما 4 ستاره قهرمانی های مان در جام جهانی را برجسته تر کرده ایم چون آنها نماد افتخار و غرور کل کشور ما هستند.

4 ستاره لوگوی فدراسیون فوتبال ایتالیا به 4 قهرمانی تیم ملی این کشور در جام های جهانی 1934، 1938، 1982 و 2006 اشاره دارد.

در میان تیم های ملی دنیا تنها تعداد ستاره های لوگوی تیم ملی برزیل که 5 بار قهرمان شده بیشتر از آتزوری است. آلمانی ها نیز همچون ایتالیایی ها 4 ستاره در لوگوی فدراسیون فوتبال شان دارند.

تیم ملی ایتالیا اولین بار سال 1911 از پیراهن لاجوردی (آتزوری) استفاده کرد.

 

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال