لوییس همیلتون؛ قهرمان پیست و خارج از پیست

همیلتون خواستار فعالیت جدی‌تر فرمول یک در دادن فرصت‌های برابر و مبارزه با نژادپرستی شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، همیلتون در پستی اعتراضی خطاب به فرمول یک، تیم‌های حاضر در مسابقات و فیا نوشت که باید قدم‌های جدی‌تری در مبارزه با نژادپرستی بردارند.

پست اعتراضی همیلتون به تیم‌ها و مقامات فرمول یک به این شرح است: امروز من برای تمام کسانی که برای ایجاد تغییری مثبت تلاش می‌کنند و برعلیه نابرابری می‌جنگند مسابقه دادم. هر چند متاسفانه به عنوان یک ورزش باید بسیار بیش از این انجام دهیم.


این باعث شرمساری است که بسیاری از تیم‌ها هیچ تعهدی به پایبندی به تنوع نژادی ندادند و یا اینکه ما هنوز نمی‌توانیم زمان مناسبی را به پیاده کردن یک حرکت سمبلیک‌ برای حمایت از پایان دادن به نژادپرستی قبل از آغاز مسابقه اختصاص دهیم! امروز این حرکت سمبلیک بسیار شتابزده و فاقد سازماندهی و تلاش مناسب بود که به نوبه‌ی خود پیام را کمرنگ کرد و طوری نشون داد که انگار موضوعی مهمتر وجود دارد!


اهمیتی ندارد که می‌ایستید یا زانو می‌زنید، اما ما باید به جهان نشان دهیم که F۱ در تعهد به برابری و دادن فرصت برابر به همگان متحد است. F۱ و فیا باید بسیار بیشتر از این انجام دهند. هیچ راه‌حل سریعی برای حل مشکل نابرابری نژادی وجود ندارد، اما این قطعا موضوعی نیست که ما بتوانیم فقط یک بار به رسمیت بشناسیم و سپس از آن عبور کنیم. ما باید متمرکز باقی بمانیم، همچنان این مشکل را به روشنی نشان دهیم و صاحبان قدرت را مجبور به پاسخگویی کنیم.

اعتراض همیلتون پس از آن صورت گرفت که در گرندپری مجارستان تنها چند ثانیه به رانندگان برای زانو‌ زدن فرصت داده شد.

بیشتر بخوانید:

همیلتون مجارستان را به خاک و خون کشید!

مرسدس‌ها پیشتاز تمرین سوم گرندپری مجارستان

 

 

تگ ها


لوئیس همیلتون اتومبیل رانی