لو روی: تیم ملی ایران را خیلی دوست دارم/ سلام من را به دایی برسانید!

سرمربی تیم ملی فوتبال توگو تأکید کرد که علاقه زیادی به تیم ملی فوتبال کشورمان دارد ......

سرمربی تیم ملی فوتبال توگو تأکید کرد که علاقه زیادی به تیم ملی فوتبال کشورمان دارد.

به گزارش مدال به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، کلود لو روی در حاشیه تمرین امروز (چهارشنبه) تیم ملی فوتبال توگو  پیش از دیدار تیم های ملی ایران و توگو اظهار داشت: پیش از هر چیز باید از دعوت فدراسیون فوتبال ایران و استقبال بسیار خوبی که در جریان سفر پیش آمده تشکر کنم. این اولین سفر من به ایران نیست و امیدوارم بازی خوبی مقابل تیمی که صعود خود را به جام جهانی مسجل کرده است، انجام بدهیم.

وی در خصوص شناختش از فوتبال ایران و همچنین اهداف تیم ملی توگو برای این مسابقه عنوان کرد: قطعاً ما روی ویدیوی بازی های ایران کار کردیم و آنالیزی روی بازی های این تیم داشته ایم. با توجه به اُفتی که توگو داشته است، سعی کردیم دوباره سازی در همه زمینه ها از جمله  تکنیک، تاکتیک و روانی داشته باشیم و امیدوارم در این راه نیز پیشرفت داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال توگو ادامه داد: مشکل ما این است که آدبایور، بازیکن سابق آرسنال را به دلیل مصدومیت در اختیار نداریم و او نتوانست همراه تیم ما در ایران حضور داشته باشد. از بابت عدم حضور او اظهار تأسف می کنم و قطعاً با حضور ادبایور کیفیت تیم ما بالاتر می رفت.

لو روی تأکید کرد: فوتبال ایران را خیلی دوست دارم و از 12 سال پیش این تیم را می شناسم. بازیکنان ایرانی از لحاظ  تکنیکی سطح بالایی دارند و بازیکنان باهوشی هستند.

در این لحظه سرمربی تیم ملی توگو از مترجم خود سراغ علی دایی را گرفت که با توضیح مترجمش متوجه شد دایی در ایران مربیگری می کند، گفت: سلام من را به دایی برسانید. در گذشته با عمان روبه روی ایران قرار گرفته ام و آن دیدار را بردم (باخنده).

وی در پاسخ به این پرسش که فوتبال توگو به غیر از آدبایور از ستاره های دیگری نیز بهره می برد، عنوان کرد: اینکه بازیکنان فوتبال را ستاره خطاب کنیم را اصلاً نمی پسندم. اگر در آسمان شب نگاه کنید ستاره می بیند و اطراف ستاره ها چیزی نمی بینید. حتماً باید آسمان تاریک باشد تا ستاره ها دیده شوند. تیم من پر از بازیکنان بزرگ است که برای موفقیت تلاش می کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال توگو خاطر نشان کرد: زمانی که هدایت تیم ملی توگو را برعهده گرفتم به من اعلام کردند که ادبایور یک مشکل بزرگ در تیم من خواهد بود و قطعاً نمی توانم او را کنترل کنم. مدعی بودند که ادبایور تنها به تمرین می آید و تنها تمرین می کند و به تنهایی در هتل دیگر اقامت می کند، اما چیزی که روزنامه های توگو به من می گفتند درست نبود و او بازیکن بسیار بزرگی است و برای تیم من بسیار تأثیرگذار است.

لو روی در خصوص پیش بینی نتیجه دیدار فردا (پنجشنبه) عنوان کرد: هرگز پیش بینی نمی کنم، اما سعی می کنیم بازی خوبی مقابل ایران انجام بدهیم. بازیکنان بسیار حرفه ای در تیم من حضور دارند که سعی کردم مانند دروازه بان جوان مان که سومین بازی ملی خود را پشت سر می گذارد از تیم های بالای جدول لیگ توگو بازیکن انتخاب کنم.

وی در خاتمه تصریح کرد: در کنار این بازیکنان، ما از تیم های هانوفر، ختافه و متس نیز بازیکن داریم که در لیگ های حرفه ای بازی می کنند. همه تلاش مان این است که یک بازی جدی را مقابل ایران انجام بدهیم و همه تلاش خود را برای پیروزی به کار می گیریم. هرچند سخت است، اما از بازیکنانم خواستم صددرصد توان خود را بگذارند.

تگ ها


اخبار روز توگو فوتبال