لک و عادتی به نام اخطار گرفتن

-دروازه بان تیم فوتبال فولاد خوزستان که هشتمین فصل حضور در رقابت های لیگ برتر را تجربه می کند، سرانجام موفق شد برابر آبی پوشان تهرانی کلین شیت کند ......

- دروازه بان تیم فوتبال فولاد خوزستان که هشتمین فصل حضور در رقابت های لیگ برتر را تجربه می کند، سرانجام موفق شد برابر آبی پوشان تهرانی کلین شیت کند.

حامد لک پس از هشت سال حضور در بالاترین سطح رقابت های باشگاهی ایران، همچنان فراز و نشیب هایی دارد؛ فراز و فرودهایی که آمار جالب و البته عجیبی برای او در پی داشته است. حامد لک روزها و بازی های پرنوسانی را پشت سر گذاشته و این آمار عملکردی پرنوسان تنها به مهارت های فنی او خلاصه نمی شود، بلکه رفتارها و اعتراضات لک در میدان باعث شده تا او به دفعات با اخطار داور جریمه شود. به بهانه اولین کلین شیت لک در برابر استقلال و همچنین اخطاری که در هفته نهم برابر این تیم از داور دریافت کرد، نگاهی به شرایط حامد لک در لیگ شانزدهم و فصل جاری خواهیم داشت.

نمره ۲۰ برای دیکته نانوشته

در برخی مقاطع حامد لک چنان درخششی داشت که از گزینه های قابل توجه برای حضور در تیم ملی و سفر به جام جهانی ۲۰۱۴ بود، و بعضی اوقات هم آنچنان نمایش ضعیفی داشته که به عنوان مثال برخی او را از عوامل اصلی در قهرمان نشدن تراکتورسازی در لیگ چهاردهم می دانند. حامد لک در مجموع ۱۱ بار در مقابل استقلال به میدان رفته است؛ تا پیش از بازی هفته گذشته فولاد خوزستان با استقلال، وی در ۱۰ تقابل با آبی پوشان هرگز نتوانسته بود دروازه خود را بسته نگه دارد. بنابراین حامد لک در این هفته، برای اولین بار در مقابل استقلال توانست کلین شیت کند. البته گفتنی است که حامد لک در روزی موفق شد اولین کلین شیت خود را در مقابل استقلال تهران را رقم بزند که برای رسیدن به این مهم خیلی به دردسر نیفتاد. در واقع، بازیکنان استقلال کار را برای لک آسان کردند و نقش آنها در اولین کلین شیت لک برابر آبی پوشان پررنگ تر از تلاش خود او بود. در این بازی آبی پوشان اصلاً نمایش خوبی ارائه نکرده و با کم دقتی در زدن ضربات آخر، در طول ۹۰ دقیقه اصلاً ضربه درون چارچوب نداشتند. به این ترتیب، اولین کلین شیت حامد لک برابر استقلال تهران در بازی رقم خورد که استقلالی ها هیچ ضربه درون چارچوب نداشتند

آمار و عملکرد به شدت سینوسی

لک در رقابت های این فصل لیگ برتر در هشت بازی در ترکیب تیم فولاد خوزستان به میدان رفته و توانسته در ۳ بازی دروازه تیمش را بسته نگه دارد. اما در فصل گذشته، در کل بازی های نیم فصل اول که لک برای صبا بازی می کرد، فقط ۳ بازی کلین شیت کرد که این آمار تقریباً ضعیفی است. سایپا در نیم فصل دوم برای تقویت تیمش حامد لک را به خدمت گرفت اما انگار دروازه بان جدید سایپا شخصی به جز لک بود زیرا در نیم فصل دوم علاوه بر اینکه میانگین امتیازی تیم سایپا با حضور لک به میزان ۴/۰ افزایش یافت، بلکه در نیم فصل دوم در ۹ بازی نارنجی پوشان کلین شیت کرد تا کمک بزرگی برای این تیم جدیدش باشد.

عادتی به نام اخطار گرفتن

نکته دیگر در مورد حامد لک اینکه تعداد اخطارهای این دروازه بان نسبتاً زیاد است؛ او در ۳۳ بازی خود از فصل گذشته تا رقابت های امسال، ۱۰ کارت زرد گرفته است. در فصل جاری حامد لک تا کنون چهار بار از داوران کارت زرد دریافت کرده و دیدار با صنعت نفت آبادان را به خاطر محرومیت از دست داد تا از ابتدای فصل گذشته تا کنون دومین بازی را به خاطر محرومیت در ترکیب تیمش نباشد. علاوه بر این، حامد لک یک اخطار هم در بازی جام حذفی گرفت. بنابراین، حامد لک در ۳۲ بازی لیگ برتر و یک بازی جام حذفی که به میدان رفته، ۱۱ کارت زرد از داور گرفته است.

اخطارهای بی خطر و بدون محرومیت

به جز اخطاری که حامد لک در جام حذفی گرفت، این دروازه بان به خاطر سایر اخطارها باید حداقل ۳ بازی محروم شود اما این اتفاق رخ نداده و لک فقط دو بازی را در ترکیب تیمش غایب بود. علت این امر آن است که لک در نیم فصل اول لیگ شانزدهم در ترکیب تیم صبا دو کارت زرد گرفت، اما پس از انتقال به سایپا در نیم فصل دوم، اخطارهای او در تیم جدیدش محاسبه نشد و در واقع او در بدو ورودش به سایپا، بازیکنی بدون اخطار بود. او در سایپا هم یک بازی به علت سه کارته شدن محروم بود؛ حامد لک دیدار حساس برابر استقلال تهران در هفته ۲۴ لیگ شانزدهم در دیدار با استقلال غایب بود. پس از آن لک در ادامه بازیها باز هم یک اخطار دیگر گرفت اما با اتمام بازی های لیگ شانزدهم، و این اخطار هم برای او پاک شد.

علت اخطار گرفتن لک

نکته دیگر در مورد اخطارهای حامد لک این است که دروازه بان این فصل فولاد خوزستان ۱۰ بار به خاطر اتلاف وقت و اعتراض به داور اخطار گرفته و تنها یک بار به دلیل خطا با کارت زرد داور جریمه شده است که این اخطار هم در دیدار برابر گسترش فولاد در فصل جاری بود.

 

تگ ها


اخبار روز فولاد خوزستان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال