لیست مازاد شفر فردا فاش می‌شود؟

قبل از هر چیز باید گفت که بدون شک خبر فوق امروز از سوی باشگاه استقلال تکذیب میشود و بدیهی است که مواردی چون حفظ آرامش باشگاه و تمرکز روی جدال با ذوبآهن مد نظر قرار خواهد گرفت ......

قبل از هر چیز باید گفت که بدون شک خبر فوق امروز از سوی باشگاه استقلال تکذیب می‌شود و بدیهی است که مواردی چون حفظ آرامش باشگاه و تمرکز روی جدال با ذوب‌آهن مد نظر قرار خواهد گرفت. قطعاً استقلالی‌ها مدعی خواهند شد در آستانه بازی با ذوب‌آهن به فکر لیست خروجی نیستند و نفرات جداشده بعداً مشخص می‌شوند. پس از پایان مسابقه هم می‌گویند با نفراتی که به وجودشان در فصل آینده احتیاجی نداریم، به صورت محرمانه گفت‌وگو می‌شود تا بی‌سر و صدا راهی تیم دیگری شوند.
 این قاعده‌ای است که سالیان متمادی در استقلال و سایر تیم‌های ایرانی مرسوم شده و فقط یک بار در سال 95 شاهد اعلام رسمی لیست مازاد آبی‌ها بودیم که البته آن هم کلی سر و صدا راه انداخت. به همین خاطر کاملاً بدیهی است استقلالی‌ها دیگر نمی‌خواهند آن رویه را تکرار کنند اما با همه این اوصاف، صبح دیروز از یک مقام آگاه شنیدیم که وینفرد شفر احتمالاً روز یک‌شنبه (فردا) لیست مهره‌هایی که بنا بر هر دلیلی در پازل تاکتیکی فصل آینده خود جایی ندارند را در اختیار باشگاه می‌گذارد تا کارهای اداری مربوط به آن انجام شود. البته دقیقاً به خاطر حفظ آرامش تیم در آستانه جدال با ذوب‌آهن این فهرست نه تنها رسانه‌ای نمی‌شود بلکه به اطلاع خود بازیکنان هم نمی‌رسد چون همه می‌خواهند روی بردن ذوب‌آهن متمرکز شوند. شفر چهارشنبه برای تعطیلات از ایران می‌رود و از عصر دوشنبه هم اردوی شبانه‌روزی برای مسابقه سه‌شنبه آغاز می‌شود روی همین اصل یک‌شنبه بهترین فرصت برای انجام کارهایی نظیر اعلام لیست و... است.
ناگفته پیداست که وینفرد شفر از مدت‌ها قبل فهرست بازیکنان مورد نظرش برای فصل آینده و البته لیست خروجی خود را انتخاب کرده، او حتی با باشگاه در مورد مهره‌هایی که قرار است جذب شوند هم حرف زده اما مدعی شده که هنوز در مورد جداشدگان هیچ حرفی با مدیرعامل نزده است!

 

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال