لیورپول – آرسنال؛ توپ و ترکش!

نبرد لیورپول و آرسنال، تنها تیم‌های 6امتیازی لیگ‌برتر در آنفیلد...

لیورپول بهتر از تیم دیگری می‌داند که امتیاز گرفتن از تیم‌های بالانشین چقدر اهمیت دارد. آنها هنوز حسرت قهرمانی لیگ برتر فصل گذشته را به دلیل 4امتیازی که به منچسترسیتی دادند، می‌خورند. پس امشب جای هیچ لغزشی برای شاگردان کلوپ وجود ندارد. یورگن کلوپ در چندمسابقه ابتدایی فصل هنوز نتوانسته آمادگی و فرم خوب فصل گذشته‌اش را تکرار کند. با وجودی که لیورپول هیچ تغییری در ترکیبش نداشته، اما آنها زهر و میل هجومی فصل گذشته را ندارند و هفته گذشته هم با اینکه ساوتهمپتون نمایش به مراتب بهتری در نیمه اول داشت، اما در یک لحظه با ضربه استثنایی مانه غافلگیر شد. دیدار امشب در آنفیلد برای تیم کلوپ می‌تواند یک دلیل ویژه هم داشته باشد. شکست دادن آرسنال و تبدیل شدن به تنها تیمی که تمام امتیازات را تا پایان هفته سوم گرفته و با اقتدار صدرنشین است.

کادرفنی آرسنال هم با تردیدهای زیادی مواجه است؛ اینکه نیکلاس پپه فیکس بازی کند، دنی سبایوس جایگزین گرانیت ژاکای مصدوم شود و داوید لوئیز در قلب دفاع قرار بگیرد. تغییراتی که هرچند ممکن است لیورپول را غافلگیر کند، اما قطعا از ضرباهنگ هماهنگی توپچی‌ها می‌کاهد. تیم اونای امری برخلاف فصل پیش که مسابقات را با دوباخت شروع کرد، این فصل تمام امتیازات را گرفته است و برای امشب هم خواب‌های زیادی در سر دارد؛ اگر خط دفاع آرسنال از پس کنترل مثلث هجومی لیورپول بربیاید، شک نداشته باشید که اوبامیانگ و لاکازت راهی برای باز کردن دروازه لک‌لک‌ها پیدا خواهند کرد.

***

در ۵۴ جدال لیورپول و آرسنال در تاریخ لیگ برتر، لیورپولی‌ها ۲۰ برد و آرسنالی‌ها ۱۵ برد کسب کرده‌اند و ۱۹ بازی هم مساوی شده است.

آخرین باخت خانگی لیورپول در لیگ برتر به شکست در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶ برابر کریستال‌پالاس برمی‌گردد. سرخ‌های مرسی‌ساید ۲ فصل کامل در آنفیلد شکست نخورده‌اند. آخرین باخت خانگی‌شان برابر تیم‌های بیگ‌سیکس هم برابر منچستریونایتد در ژانویه ۲۰۱۶ بود.

آرسنال به‌دنبال ثبت سومین پیروزی در ابتدای فصل برای نهمین مرتبه در تاریخ است. آخرین مرتبه‌ای که توپچی‌ها ۳ بازی نخست‌شان را بردند به فصل ۲۰۰۵-۲۰۰۴ برمی‌گردد.

روبرتو فیرمینو تنها یک گل دیگر نیاز دارد تا به اولین برزیلی تاریخ تبدیل شود که در لیگ برتر ۵۰گل می‌زند. او در دیدار قبلی برابر آرسنال هت‌تریک کرد.

***

ترکیب احتمالی لیورپول:  آدریان، آرنولد، گومز، فان‌دایک، رابرتسون، هندرسون، فابینیو، واینالدوم، صلاح، مانه و فیرمینو

ترکیب احتمالی آرسنال:  لنو، مایتلند نیلس، سوکراتیس، لوئیر، مونریال، گوندوزی، ژاکا، سبایوس، پپه، اوبامیانگ و لاکازت

 

بیشتر بخوانید: 

نوریچ – چلسی؛ برنده باش فرانکی

تگ ها


یادداشت یادداشت‌های اختصاصی پیش بازی آرسنال لیگ برتر فوتبال