لیورپول ۲ - ۱ خنک؛ صعود لک‌لک‌ها به صدر گروه

لیورپول موفق شد در دیداری دشوار مقابل خنک بلژیک به پیروزی رسیده و شانس صعود خود به دور بعد را افزایش دهد...

لیورپول موفق شد در دیداری دشوار مقابل خنک بلژیک به پیروزی رسیده و شانس صعود خود به دور بعد را افزایش دهد

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب هفته چهارم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، لیورپول در ورزشگاه آنفیلد پذیرای خنک بود که این بازی در نهایت با برتری ۳-۱ میزبان خاتمه یافت.

همانطور که انتظار می‌رفت لیورپول بازی را بهتر شروع کرد و در دقیقه ۱۴، میلنر روی همکاری با اوریگی توپ را به شکل زمینی ارسال کرد و دفع ناقص مدافعین توپ را مقابل واینالدوم قرار داد و او هم دروازه خنک را باز کرد. در دقیقه ۲۴، ابتدا ضربه نبی کیتا با واکنش کوچکه مواجه شد و در برگشت دوباره ضربه کیتا این بار با دخالت دواست مدافع خنک راهی کرنر شد.

در دقیقه ۳۶، میلنر توپ را به محمد صلاح رساند و ضربه او از زاویه بسته راهی به دروازه خنک پیدا نکرد. تلاش‌های دو تیم ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۴۰، برخلاف جریان بازی، ارسال کرنر هینان با ضربه سر عالی امبوانا ساماتا تبدیل به گل تساوی شد. لیورپول واکنشی سریع نشان داد و دو بار توسط کیتا و الکساندر آرنولد می‌توانست دروازه خنک را باز کند اما کوچکه در هر دو بار مانع گلزنی لک‌لک‌ها شد. در ادامه تلاش‌های دو نتیجه‌ای نداشت نیمه اول با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

لیورپول نیمه دوم را هم هجومی آغاز کرد و در دقیقه ۴۸، ضربه راه دور و زیبای دیووک اوریگی با واکنش کوجچکه راهی به درواز نیافت. اما در دقیقه ۵۳، صلاح یک بازیکن را از پیش رو برداشت و توپ را به اوکسلاد چمبرلین رساند و او هم از گوشه محوطه جریمه دروازه خنک را باز کرد تا شاگردان کلوپ دوباره از حریف پیش بیافتند. دقایقی بعد این بار ضربه خود صلاح در آغوش کوچکه قرار گرفت تا اختلاف بیشتر نشود. شاگردان کلوپ در ادامه حملات زیادی روی دروازه خنک تدارک دیدند اما در گلزنی ناکام بودند و این بازی در نهایت با پیروزی ۲-۱ لک‌لک‌ها در آنفیلد به پایان رسید.

لیورپول با این پیروزی ۹ امتیازی شد و با توجه به تساوی ناپولی مقابل سالزبورگ، به صدر جدول گروه E صعود کرد.

ببینید:

خلاصه بازی لیورپول ۲ - ۱ خنک/ ویدیو

لیورپول ۲ - ۱ خنک؛ صعود لک‌لک‌ها به صدر گروه
لیورپول ۲ - ۱ خنک؛ صعود لک‌لک‌ها به صدر گروه
لیورپول ۲ - ۱ خنک؛ صعود لک‌لک‌ها به صدر گروه

تگ ها


یورگن کلوپ لک‌لک‌ها ورزشگاه آنفیلد مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا فوتبال جهان