لیورپول، سیتی و باقی....؛ شش‌سوال کلیدی درباره مدعیان قهرمانی

آیا لیورپول میتواند از پس واتفورد بربیاید؟ لیورپول حالا حاشیه امن ایجاد شده ......

آیا لیورپول میتواند از پس واتفورد بربیاید؟

لیورپول حالا حاشیه امن ایجاد شده  ...

آیا لیورپول می‌تواند از پس واتفورد بربیاید؟

لیورپول حالا حاشیه امن ایجاد شده بین خودش و منچسترسیتی را از بین رفته می‌بیند و فاصله یک امتیازی بین دوتیم با اولین لغزش تیم کلوپ پر خواهد شد. اولین لغزش می‌تواند فرداشب برابر واتفورد اتفاق بیفتد. تیمی که دوباره به فرم خوب اوایل فصل بازگشته و در سه دیدار آخرش به پیروزی رسیده است. شرایط برای شاگردان کلوپ وقتی بدتر می‌شود که آنها روبرتو فیرمینیو را هم در اختیار ندارند و محمد صلاح پایین‌ترین نمره را در دیدار برابر منچستریونایتد گرفت تا افت لک‌لک‌ها به چشم بیاید.

من‌سیتی برای چهارگانه می‌جنگد؟

بردن به تیم‌ها اعتماد به نفس می‌دهد و شاگردان پپ گواردیولا بالاترین اعتمادبه‌نفس ممکن را برای ادامه فصل دارند چون از 15مسابقه آخر، 14برد به دست آورده‌اند. تیمی که 120دقیقه برابر چلسی می‌جنگد و فاتح جام اتحادیه می‌شود و سه روز بعد باید دوباره در لیگ بازی کند. به نظر می‌رسد پپ گواردیولا برخلاف مصاحبه‌هایش درباره اینکه هدفش بردن چهارگانه نیست، به این افتخار فکر می‌کند. برای همین هم در فینال جام اتحادیه به جای گلر دوم تیم که در تمام دیدارهای حذفی در ترکیب اصلی بود، از ادرسون استفاده کرد تا خیالش از درون دروازه راحت‌تر باشد. نبرد برای چهارگانه شبیه ریسکی است که می‌تواند آنها را تبدیل به بهترین تیم فصل اروپا کند و از سمت دیگر ممکن است در فشردگی طاقت‌فرسای مسابقات، باعث لغزش یا مصدومیت ستاره‌ها شود.

مصدوم‌های یونایتد، ترمز سولشایر را می‌کشند؟

از دست دادن سه بازیکن کلیدی برای من یو اتفاق کوچکی نیست؛ آنها در حالی لیورپول را متوقف کردند که جسی لینگارد، هره‌را و خوان ماتا را به خاطر مصدومیت از دست دادند. این در حالی است که نمانیا ماتیچ هم پیش از شروع دیدار مصدوم شده بود و بعد از پایان مسابقه کادرپزشکی تیم اعلام کرد مارکوس راشفورد هم به خاطر مصدومیت مسابقه برابر کریستال‌پالاس را از دست می‌دهد. من‌یو فرداشب در حالی باید در خانه کریستال‌پالاس به میدان برود که 5بازیکن اصلی‌اش را در زمین نمی‌بیند و این بحران کوچکی برای شیاطین نخواهد بود.

آرسنال می‌تواند خودش را در جایگاه چهارم نگه دارد؟

بعد از دوری توپچی‌ها از لیگ قهرمانان اروپا، حالا آنها در رتبه چهارم جدول قرار دارند و کافی است فصل را در همین سکو به پایان ببرند تا فصل بعد دوباره به لیگ قهرمانان بازگردند. خوش‌شانسی تیم امری قرعه آسان بورنموث است. در حالی که چلسی تهدیدکننده اصلی آرسنال برای سهمیه چهارم باید به مصاف تاتنهام برود، آرسنال میزبان بورنموث خواهد بود؛ تیمی که در 9دیدار خارج از خانه اخیر شکست خورده است. شواهد می‌گویند تیم امری حداقل یک هفته دیگر روی سکوی چهارم لیگ جزیره خواهد ماند.

ساری می‌تواند از گودال بیرون بیاید؟

118دقیقه فوق‌العاده برابر من‌سیتی، تنها با واکنش عجیب کپا و ضربات پنالتی از دست رفت. مائوریسیو ساری نشان داد چقدر قابلیت تاکتیکی بالایی دارد که می‌تواند تیمش را از باخت تحقیرکننده 6 بر صفر به دیداری پایاپای برساند. اما ساری هنوز هم فشار اخراج را احساس می‌کند؛ آن هم در حساس‌ترین دیدار فصل برابر تاتنهام. دربی لندن می‌تواند ابرهای تیره را از آسمان استمفوردبریج بیرون ببرد و همزمان شکست مقابل تاتنهام احتمالا به معنای پایان کار مرد ایتالیایی در لیگ جزیره خواهد بود.

تاتنهام دست از فرصت‌سوزی برمی‌دارد؟

در حالی که همه منتظر شکست خوردن بارنلی برابر تاتنهام و رسیدن شاگردان پوچتینو به 3امتیازی صدر جدول بودند، اما شکست مقابل حریف کوچک همه چیز را بهم ریخت. تاتنهام هنوز هم شانس قهرمانی دارد، اما باید منتظر لغزش من سیتی و لیورپول بماند و در مرحله بعد دست از فرصت‌سوزی برابر تیم‌های کوچک لیگ جزیره بردارد. آنها فرداشب باید چلسی را شکست دهند؛ اتفاقی که اگر نیفتد، به معنای نقطه آخر رویای قهرمانی تاتنهام در این فصل خواهد بود.