لیورپول – فلامنگو؛ کابوس آقای کلوپ!

فینال جام باشگاه‌های جهان امشب در دوحه قطر برگزار می‌شود....

کافی است تاریخچه حضور لیورپول در مسابقات فینال جام باشگاه‌های جهان را نگاه کنید. از شکست سال 2005 مقابفل سائوپائولو، تا باخت به ایندیپندنته در سال 1984 و البته شکست تحقیرآمیز مقابل همین فلامنگو در سال 1981. لیورپول در سه فینال قبلی جام باشگاه‌های جهان هیچ وقت قهرمان نشده است و کنته جالب اینکه آنها امشب دوباره مقابل فلامنگو قرار می‌گیرند که سال 1981 با نتیجه 3 بر صفر لیورپول را شکست داد و قهرمان دنیا شد. تیم کلوپ امشب وظیفه دارد از ناکامی‌های گذشته انتقام بگیرد. آنها دردسر زیادی برابر مونتری مکزیک کشیدند، اما بخش زیادی از نتیجه آن دیدار به ترکیب عجیب یورگن کلوپ بازمی‌گشت. مدافعان مصدوم لیورپول کار را سخت کرده بودند، اما خبر خوب بازگشت فان دایک و آرنولد به ترکیب اصلی است. لک‌لکها امشب با تمام توانشان مقابل قهرمان لیبرتادورس بازی خواهند کرد.

ژرژ ژسوس هم عملکرد عالی‌ای در فلامنگو داشته است؛ آنها بعد از 30سال توانستند قهرمان لیبرتادورس شوند و بعد از 10سال قهرمان لیگ برزیل شدند تا رویاهای هواداران فلامنگو – که پرهوادارترین باشگاه برزیلی است- ظرف چندهفته تعبیر شوند. رویای سوم قهرمانی در جام باشگاههای جهان است. رویایی که برای تعبیر شدن نیاز به یک نمایش بدون نقص برابر لیورپول دارد. سالهاست نمایندگان آمریکای جنوبی می‌خواهند ثابت کنند از حریفان اروپایی چیزی کم ندارند، حالا میدان اثبات این ادعا مهیاست.

***

انگلیسی‌ها فقط یک مرتبه قهرمان جام جهانی باشگاه‌ها شده‌اند و آن قهرمان منچستریونایتد در سال ۲۰۰۸ بوده است.

برزیلی‌ها بعد از اسپانیایی‌ها با ۴ قهرمانی پرافتخارترین هستند. البته فلامنگو از این قهرمانی‌ها سهمی نداشته و جام‌ها را کورینتیانس، سائوپائولو و اینترناسیونال برده‌اند.

۵ سال متوالی است در جام جهانی باشگاه‌ها تیم‌های اسپانیایی قهرمان شده‌اند، ۴ جام به رئال رسیده و یک جام به بارسا.

لیورپول در این فصل فقط یک باخت برابر ناپولی داشته و در لیگ برتر شکست نخورده. البته اگر آن بازی لیورپول با تیم جوانان‌شان برابر استون‌ویلا در جام اتحادیه را حساب کنیم باخت‌های‌شان به عدد ۲ می‌رسد.

***

ترکیب احتمالی لیورپول: آلیسون، آرنولد، گومز، فان‌دایک، رابرتسون، چمبرلین، هندرسون، میلنر، صلاح، مانه، فیرمینو

ترکیب احتمالی فلامنگو: آلوس، رافینیا، کایو، ماری، لوئیس، آرائو، گرسون، اورتون، دآراسکائتا، هنریکه، گابریل 

تگ ها


فوتبال جهان پیش بازی یادداشت لیورپول فلامینگو لیورپول-فلامینگو FIFA Club World Cup UEFA Champions League فوتبال