لیورپول ۲ - ۱ لسترسیتی؛ پیروزی دشوار لک‌لک‌ها در آنفیلد

لیورپول در دیداری سخت و دشوار، با گل دقایق پایانی جیمز میلنر از روی نقطه پنالتی هشتمین پیروزی فصل را به دست آورد...

لیورپول در دیداری سخت و دشوار، با گل دقایق پایانی جیمز میلنر از روی نقطه پنالتی هشتمین پیروزی فصل را به دست آورد

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس، لیورپول صدرنشین در ورزشگاه آنفیلد میزبان لسترسیتی بود که این بازی در نهایت با برتری ۲-۱ لک‌لک‌ها به پایان رسید.

لسترسیتی به عنوان تیم سوم جدول، به آنفیلد آمده بود تا بازی را برای لیورپول دشوار کند. اما میزبان از همان دقایق آغازین توپ و میدان را در اختیار گرفت و در دقیقه ۱۳، روی ارسال آرنولد، ضربه جیمز میلنر از روی دروازه اشمایکل به بیرون رفت. شاگردان کلوپ هم‌چنان تیم برتر میدان بودند اما دفاع منسجم روباه‌ها اجازه خلق موقعیت را به قرمز‌های آنفیلد نمی‌داد.

در دقیقه ۲۹، سادیو مانه از فضای جلوی مدافعین لستر حرکت کرد ولی ضربه پای چپ او در دستان اشمایکل قرار گرفت تا بازی هم‌چنان مساوی پیش برود. ۴ دقیقه بعد، این باز روی ارسال زیبای آرنولد، روبرتو فیرمینو خودش را پرتاب کرد اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت تا آه‌ و افسوس هواداران در آنفیلد طنین‌انداز شود.

حملات لیورپول ادامه داشت و سرانجام در دقیقه ۴۰، پاس در عمق استثنایی جیمز میلنر پشت مدافعین لستر به مانه رسید و او هم با یک ضربه دقیق زمینی توپ را به گوشه دروازه اشمایکل فرستاد تا میزبان به حق خود در این بازی برسد. در دقیقه ۴۲، باز هم مانه فرصت داشت اما ضربه زمینی او در آغوش سنگربان دانمارکی قرار گرفت تا نیمه اول با برتری ۱-۰ لیورپول به پایان برسد.

در همان دقیقه اول از نیمه دوم، روی ارسال زمینی آرنولد، ضربه محمد صلاح از فاصله‌ای نزدیک با واکنش اشمایکل روبه‌رو شد تا اختلاف بیشتر نشود. در دقیقه ۵۵، یک و دوی زیبای مانه و صلاح، ستاره سنگالی را در موقعیتی عالی قرار داد اما ضربه او با اختلافی اندک به تور کنار دروازه برخورد کرد. در دقیقه ۶۵، جیمی واردی با دروازه لیورپول تک به تک شد اما آدریان با خروج به موقع توپ را از میان پاهای او گرفت تا این فرصت طلایی از دست برود.

در دقیقه ۷۰، این بار واینالدوم بود که شانس خود را امتحان کرد اما ضربه زمینی او در اختیار مرد پرکار این بازی یعنی کسپر اشمایکل قرار گرفت. دو دقیقه بعد روی دفع ناقص مدافعین لیورپول، ضربه خطرناک دنیس پرائت با فاصله‌ای کم از کنار دروازه آدریان به بیرون رفت. در دقیقه ۷۹، سرانجام قفل دروازه لیورپول شکست. روی یک حرکت تیمی عالی، پای در عمق زیبای آیوزه پرز، جیمز مدیسون را با آدریان تک به تک کرد و ضربه او از زیر دستان سنگربان اسپانیایی وارد دروازه لیورپول شد تا همه چیز مساوی شود.

در حالی که به پایان بازی نزدیک می‌شدیم، این بار ارسال زیبای رابرتسون با ضربه سر ویرجیل فن دایک از روی دروازه اشمایکل به بیرون رفت. لیورپول سراپا حمله بود و فشار زیادی روی دروازه لستر می‌آورد. اما در دقیقه ۹۲، خطای آلبرایتون روی مانه پنالتی گرفته شد و بعد از تایید VAR، جیمز میلنر از روی نقطه پنالتی گل دوم و برتری لیورپول را به ثمر رساند تا آنفیلد منفجر شود. در ادامه اتفاق دیگر نیافتاد تا لیورپول با کسب این پیروزی ۲۴ امتیازی شده و صدرنشینی خود را تثبیت کند.

اخبار مرتبط:

خلاصه بازی لیورپول 2 - 1 لسترسیتی/ ویدیو

مرد سال فوتبال اروپا خیال لیورپولی‌ها را راحت کرد

لیورپول ۲ - ۱ لسترسیتی؛ پیروزی دشوار لک‌لک‌ها در آنفیلد
لیورپول ۲ - ۱ لسترسیتی؛ پیروزی دشوار لک‌لک‌ها در آنفیلد

تگ ها


ورزشگاه آنفیلد قرمزهای آنفیلد یورگن کلوپ فوتبال جهان روباه‌ها هفته هشتم لیگ جزیره لیورپول فوتبال