لیورپول – منچسترسیتی: بفرمایید فوتبال

بدون شک دیدار لیورپول و منچسترسیتی در ورزشگاه آنفیلد مهمترین مسابقه فصل لیگ برتر انگلیس خواهد بود....

ساعت 20امشب، هر کسی که فوتبال برایش موضوعی فراتر از سرگرمی در ایام بیکاری است، پای تلویزیون به تماشای رقابت این دوتیم خواهد نشست.

سپاه جاویدان کلوپ

شاگردان کلوپ خیلی خوب می‌دانند که سهل‌انگاریشان در دیدار دور رفت مقابل سیتی‌زن‌ها باعث شد که در انتهای فصل شاهد جشن قهرمانی شاگردان پپ گواردیولا باشند. پس هر نتیجه‌ای برای لیورپول جز برد ناامیدکننده خواهد بود. قرمزها می‌خواهند بعد از 30سال قهرمان لیگ جزیره شوند، پس باید رقیب مستقیم‌شان برای کسب جام را در زمین خودی شکست بدهند. اتفاقی که اگر بیفتد، فاصله دوتیم به 9امتیاز افزایش پیدا خواهد کرد و بازگشت من‌سیتی به کورس قهرمانی شبیه آخرالزمان خواهد بود. یورگن کلوپ در دیدار اواسط هفته مقابل خنک بلژیک به بازیکنان تاثیرگذارش استراحت داد تا ستاره‌هایش برای نبرد آنفیلد آماده باشند. لیورپول فراموش نمی‌کند که فصل پیش به خاطر توپی که تنها چند میلی‌متر از خط دروازه‌اش عبور کرد، همه‌چیزش را از دست داد، پس امشب اولین اشتباه برای شاگردان کلوپ به مثابه گناهی کبیره خواهد بود که تاوانش را در انتهای فصل می‌دهند.

هارمونی به سبک پپ

نابغه اسپانیایی این تخصص را دارد که تیمش را با گروه زیادی از بازیکنان وارد تورنمنت‌ها می‌کند. به همین دلیل هم ستاره من سیتی در لیگ قهرمانان – فیل فودن- فرصت بازی در لیگ برتر را ندارد یا هیچ‌کس نمی‌تواند حدس بزند سیتی در مسابقه بعدی‌اش با کدام مثل هجومی بازی خواهد کرد؟ اما مشکل پپ برای دیدار امشب کوچک شدن بازیکنان در دسترس برای این مسابقه است؛ او با مصدومیت ادرسون، رودری، زینچنکو و لاپورته کمترین انتخاب را برای چینش خط دفاعی‌اش خواهد داشت و احتمالا دوباره شاهد حضور فرناندینیو در خط دفاع خواهیم بود. آخرین باری که سیتی‌زن‌ها به آنفیلد آمدند با تساوی به خانه بازگشتند و اگر کمی خوش‌شانس بودند و پنالتی دقیقه 86 ریاض ماحرز گل می‌شد، شاید قرمزها را شکست می‌دادند، اما تکرار آن نتیجه هم برای پپ گواردیولا یعنی زنده نگه داشتن شانس قهرمانی برای ادامه فصل.

***

·         لیورپول در ۲۸ بازی اخیر خانگی‌اش برابر منچسترسیتی فقط یک بازی را باخته است.

·         بعد از ۴ باخت متوالی تا سال ۲۰۱۶، سیتی در ۵ بازی اخیر برابر لیورپول فقط یک شکست داشته، ۲ بازی را برده و در ۲ بازی به تساوی رسیده است.

·         یورگن کلوپ و پپ گواردیولا ۱۷ مرتبه برابر هم قرار گرفته‌اند که پپ ۶ برد داشته و یورگن ۷ برد. ۴ بازی هم مساوی شده است.

***

لیورپول: آلیسون، آرنولد، لوورن، فان‌دایک، رابرتسون، هندرسون، فابینیو، واینالدوم، صلاح، مانه، فیرمینو
منچسترسیتی: براوو، واکر، استونز، فرناندینیو، مندی، دبروین، گوندوغان، برناردو سیلوا، محرز، استرلینگ و آگوئرو

تگ ها


منچستر سیتی لیورپول لیورپول-منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال