لیورپول – منچسترسیتی؛ جام 90دقیقه‌ای...

مسابقه حساس جام خیریه سال 2019 امشب بین لیورپول و منچسترسیتی برگزار می‌شود؛ دوئل جذاب کلوپ – پپ در ویمبلی....

لیورپول امشب در حالی روبه‌روی سیتی‌زن‌ها قرار می‌گیرد که یورگن کلوپ طی چندروز گذشته از برنامه‌ریزی اتحادیه فوتبال انگلیس برای شروع لیگ جزیره - یک هفته زودتر از سایر لیگ‌ها- به شدت عصبانی است. تیم کلوپ از امشب وارد رقابت‌های طولانی این فصل فوتبال اروپا خواهد شد، در حالی که سادیو مانه هنوز به تمرینات گروهی تیم اضافه نشده و بازیکنانی مانند محمد صلاح، بابی فرمینیو، کیتا و مانه که درگیر کوپاآمریکا و جام ملتهای آفریقا بودند، فرصت استراحت کافی را پیدا نکردند. مسابقات پیش‌فصل هم برای شاگردان کلوپ  خوب پیش نرفته و شکست از دورتموند، سویا و ناپولی، نشان می‌دهد لیورپول کلوپ هنوز به فرم مناسب برای آغاز رقابتهای فصل جدید نرسیده است. لیورپول یورگن کلوپ دوست‌داشتنی است اما باید یاد بگیرد در طول فصل فاتح جام‌ها هم بشود، اتفاقی که در طول دوران حضور سرمربی آلمانی تنها یکبار اتفاق افتاده است.

سیتی‌زن‌ها اما اوضاع بهتری دارند. بزرگترین دغدغه پپ گواردیولا مصدومیت لاپورته، بهترین مدافع سیتی در فصل گذشته است که به این دیدار نخواهد رسید. از طرف دیگر رودری، هافبک دفاعی فصل پیش اتلتیکومادرید، اولین مسابقه رسمی‌اش را در لباس منچسترسیتی انجام می‌دهد. سیتیزن‌ها با سه‌گانه انگلیسی به علاوه جام خیریه فصل قبل و درو کردن همه جام‌ها به استقبال فصل جدید می‌آیند. گواردیولا هم تصمیم گرفته تیمش را با خرید‌های گرانقیمت به هم نریزد و فقط رودری را به خط میانی سیتی اضافه کرده است. آخرین دیدار دوتیم به نفع سیتی به پایان رسید تا آنها لیگ جزیره را فتح کنند، اما امشب کلوپ و پپ خیلی خوب می‌دانند برای تصاحب اولین جام فصل – که راحت‌ترین آنهاست- تنها باید 90دقیقه خوب و باکیفیت ظاهر شوند.

***

·         لیورپول با ۱۵ قهرمانی در جام خیریه پایین‌تر از منچستریونایتد و آرسنال سومین تیم پرافتخار است، در حالی که سیتی ۵ مرتبه این جام را به ویترین افتخاراتش اضافه کرده.

·         آخرین نایب‌قهرمان لیگ برتر که موفق شد جام خیریه را ببرد منچستریونایتد بود که ۹ سال پیش در این بازی چلسی قهرمان لیگ برتر را شکست داد.

·         پپ گواردیولا در دوران مربیگری‌اش ۲۷ مرتبه همراه بارسلونا، بایرن‌مونیخ و منچسترسیتی قهرمان شده و در پی کسب بیست و هشتمین جام است. برابر تعداد قهرمانی‌های یورگن کلوپ عدد ۶ را می‌بینیم.

***

ترکیب احتمالی لیورپول:  آلیسون، آرنولد، گومز، فان‌دایک، رابرتسون، هندرسون، کیتا، واینالدوم، شکیری، صلاح و فیرمینو

ترکیب احتمالی منچسترسیتی: ادرسون، واکر، اوتامندی، استونز، زینچنکو، دبروینه، رودری، داوید سیلوا، برناردو سیلوا، استرلینگ و آگوئرو

 

تگ ها


پیش بازی یادداشت یادداشت‌های اختصاصی منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال