لیورپول ۳ - ۱ منچسترسیتی؛ گام بلند شاگردان کلوپ به سوی قهرمانی

لیورپول موفق شد در حساس‌ترین دیدار فصل منچسترسیتی را در آنفیلد شکست داده و گامی بلند به سوی قهرمانی برداشت...

به گزارش خبرنگار مدال، در حساس‌ترین دیدار هفته سیزدهم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس، لیورپول در آنفیلد میزبان منچسترسیتی بود و موفق شد با پیروزی ۳-۱ گامی بلند به سوی قهرمانی بردارد.

چیزی از شروع بازی نگذشته بود که لیورپول با ضربه راه دور فابینیو به گل رسید و بعد از بررسی VAR، صحت گل تایید شد تا میزبان خیلی زود پیش بیافتد. این گل در حالی زده شد که توپ به دست الکساندر آرنولد برخورد کرده بود و VAR هم این صحنه را نادید گرفت. در دقیقه ۱۳، آرنولد به زیبایی جناح بازی را عوض کرد و رابرتسون در سمت چپ توپ را ارسال کرد و محمد صلاح با ضربه سر دقیق خود برای دومین بار دروازه براوو را باز کرد. اوضاع اصلاً برای سیتیزن‌ها خوب پیش نمی‌رفت. نیمه اول در نهایت با همان برتری ۲-۰ میزبان خاتمه یافت.

اما در نیمه دوم هم لیورپول تیم برتر میدان بود و در دقیقه ۵۰، ارسال تماشایی کاپیتان هندرسون در تیر دورتر با ضربه سر سادیو مانه تبدیل به گل سوم میزبان شد و ورزشگاه آنفیلد منفجر شد. شاگردان گواردیولا تلاش زیادی کردند و سرانجام در دقیقه ۷۹، روی یک رفت و برگشت پاس زمینی آنجلینو با ضربه دقیق برناردو سیلوا یکی از گل‌های خورده را برای سیتی جبران کرد. در ادامه اتفاقی رخ نداد و بازی در پایان با پیروزی ۳-۱ لک‌لک‌ها همراه بود.

شاگردان کلوپ با این پیروزی ۳۴ امتیازی شده و با هشت امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم یعنی لسترسیتی صدرنشین است. منچسترسیتی هم ۲۵ امتیازی ماند و در رده چهارم به سر می‌برد.

اخبار مرتبط:

خلاصه بازی لیورپول 3 - 1 منچسترسیتی/ ویدیو

تگ ها


هفته سیزدهم لیگ جزیره لک‌لک‌ها سیتیزن‌ها پپ گواردیولا یورگن کلوپ فوتبال جهان برناردو سیلوا محمد صلاح فابینیو سادیو مانه منچستر سیتی لیورپول لیورپول-منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال