لیورپول – منچستریونایتد: بکش تا لذت ببری...

آیا منچستریونایتد می‌تواند رکورد 12برد متوالی لیورپول در لیگ جزیره را بشکند؟...

مهم نیست دعوای اول بین هواداران لیورپول و منچستریونایتد از ماجرای احداث کانال کشتیرانی شروع شده باشد که جلوی رونق گرفتن شهر منچستر در اواخر قرن نوزدهم را گرفت، چه رقابت نزدیک دوتیم در لیگ برتر انگلیس که گاهی با یان راش به سود لیورپول بوده و گاهی با فرگوسن به سود نیمه منچستری. سوت شروع مسابقه لیورپول و منچستریونایتد که زده شود، تمام کینه‌ها تازه می‌شود. فرقی هم نمی‌کند که لیورپول تکلیف قهرمانی در این فصل را روشن کرده باشد؛ دیدار لیورپول و منچستر همیشه با این سناریو شروع می‌شود؛ بکش تا لذت ببری. لیورپول دیدار رفت را نبرده و اگر امشب هم نتوانند رقیب را شکست بدهند شاید طعنه‌آمیز باشد که شاگردان کلوپ در یکی از بهترین فصول تاریخ‌شان نتوانسته‌اند یونایتد را ببرند. آمار 12برد پشت سر هم لیورپول تا پیش از این دیدار یا تبدیل به عدد 13 خواهد شد، یا هواداران یونایتد که فصل بدی را پشت سر می‌گذارند، متوقف کردن لیورپول و شکستن رکورد بردهای متوالی را دستمایه خواهند کرد.

تیم سولسشر هم در طول یکسال گذشته نشان داده غیرقابل پیش‌بینی است. کیفیت یونایتد از شکست دادن سیتی و پی‌اس‌جی تا باختن به تیم‌های قعرجدولی می‌تواند متغیر باشد. باید دید آنها امشب با چه کیفیتی وارد زمین خواهند شد. آن هم در شرایطی که مارکوس راشفورد هم غایب بزرگ شیاطین سرخ است.

***

دقیقاً ۴ سال پیش یعنی ژانویه ۲۰۱۶ آخرین برد منچستریونایتد در آنفیلد به ثبت رسید. پس از آن ۲ تساوی و ۲ باخت در تمامی رقابت‌ها برابر لیورپول در خانه حریف داشتند.

منچستریونایتد از سال ۱۹۷۹ به بعد ۳ بازی متوالی را در بندر لیورپول نباخته. شیاطین‌سرخ در ۲ بازی آخرشان برابر لیورپول و اورتون در آنفیلد و گودیسون‌پارک بازنده بوده‌اند.

تعداد برد‌های منچستریونایتد در نبرد‌های لیگ برتری دو برابر لیورپول بوده است. یونایتد ۲۸ پیروزی در ۵۵ بازی داشته و لیورپول به ۱۴ برد رسیده، در حالی که ۱۳ بازی مساوی شده است.

***

لیورپول: آلیسون، گومز، فان‌دایک، رابرتسون، چمبرلین، هندرسون، واینالدوم، صلاح، مانه، فیرمینو

منچستریونایتد: دخئا، وان‌بیساکا، لیندلوف، مگوایر، ویلیامز، فرد، ماتیچ، ماتا، جیمز، گرینوود، مارسیال

 

بیشتر بخوانید:

نفرت هواداران یونایتد و لیورپول؛ دلیل چیست؟

تگ ها


فوتبال جهان یادداشت یادداشت اختصاصی پیش بازی منچستر یونایتد لیورپول لیورپول-منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال