لیورپول - چلسی؛ ازنگاه آمار و ارقام

به گزار ش مدال به نقل از آی اسپورت هفته سیزدهم لیگ برتر امروز با 6 بازی ادامه می یابد که در مهم ترین بازی لیورپول در آنفیلد میزبان چلسی خواهد بود ......

به گزار ش مدال به نقل از آی اسپورت هفته سیزدهم لیگ برتر امروز با 6 بازی ادامه می یابد که در مهم ترین بازی لیورپول در آنفیلد میزبان چلسی خواهد بود. لیورپول در 5 بازی آخر خود برابر چلسی بازنده نبوده و 2 پیروزی و 3 تساوی کسب کرده است. هر دو پیروزی لیورپول در ورزشگاه استمفوردبریج به دست آمده است.(پیروزی های 2-1 و 3-1) بعد از شکست 4-1 در می 2012، چلسی در 5 سفر بعدی خود به آنفیلد شکست ناپذیر بوده و 2 پیروزی و 3 تساوی به دست آورده است.
-از آغاز سال 2000، چلسی و لیورپول 55 بار در رقابت های مختلف مقابل هم قرار گرفته اند. از آغاز هزاره سوم هیچ دو تیمی در چهار سطح اول انگلستان به اندازه این دو تیم با هم مسابقه نداده اند.
-در 11 بازی از 12 بازی تقابل آخر، هر دو تیم موفق به گلزنی شده اند و تنها استثنا در این بین به پیروزی 2-0 چلسی در آنفیلد در آپریل 2014 بازمی گردد که لیورپول موفق به گشودن دروازه آبی ها نشد.
-از زمان حضور یورگن کلوپ در لیورپول در اکتبر 2015، لک لک ها در مصاف های رودررو با 6 تیم برتر با کسب 37 امتیاز از 22 بازی، موفق ترین تیم بوده اند. چلسی از همین تعداد بازی در برابر قدرت های لیگ برتر، 31 امتیاز اندوخته اند.
-در جریان بازی قبلی چلسی مقابل وست بروم، مارکوس آلونسو به چهل و سومین بازیکن منحصر به فردی تبدیل شد که سسک فابرگاس در لیگ برتر به او پاس گل می دهد. فابرگاس در این زمینه در لیگ برتر تنها رایان گیگز را بالاتر از خود می بیند که توانسته به 45 بازیکن منحصر به فرد پاس گل بدهد.
-15 گل از 23 گل چلسی در لیگ برتر این فصل- معادل 65 درصد کل گل ها- را بازیکنان اسپانیایی آبی ها به ثمر رسانده اند. (مارکوس آلونسو 3 گل، سسک فابرگاس 1 گل، آلوارو موراتا 8 گل، پدرو 2 گل، سزار آزپیلیکوئتا 1 گل) در لالیگای اسپانیا، تنها دو تیم هستند که بیشتر از چلسی توسط بازیکنان اسپانیایی خود به گل رسیده اند؛ رئال سوسیه داد 18 گل و والنسیا 16 گل.
-آلوارو موراتا در 11 بازی اول خود در لیگ برتر با پیراهن چلسی روی 12 گل نقش مستقیم ایفا کرده است. (8 گل و 4 پاس گل) این بهترین آمار یک بازیکن چلسی در 11 بازی اول خود با پیراهن این تیم بوده است.
-محمد صلاح اکنون با 9 گل در صدر جدول گلزنان لیگ برتر ایستاده است. هیچ بازیکنی در تاریخ باشگاه لیورپول نتوانسته در 12 بازی ابتدایی خود در لیگ برتر با پیراهن قرمزهای مرسی ساید به اندازه صلاح گلزنی کند. صلاح در دوران حضور خود در چلسی از ژانویه 2014 تا ژانویه 2015 در 13 بازی لیگ برتری پیراهن این تیم را پوشید و تنها 2 گل به ثمر رساند. 

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر فوتبال