لیورپول – چلسی؛ از استانبول با جام

دیدار سوپرکاپ اروپا امشب بین دوتیم انگلیسی فاتح لیگ قهرمانان و لیگ اروپا برگزار می‌شود....

استانبول برای هواداران لیورپول شهر خاطرات خوب است و امشب هم تیم یورگن کلوپ امید زیادی برای بردن یک جام دیگر در این شهر دارد. یورگن کلوپ تیمش را به شکل متفاوتی برای فصل جدید آماده کرد. در دیدار‌های سخت دوستانه به میدان رفتند، در حالی که هیچ مهره جدیدی برای هماهنگی نداشتند. مرد آلمانی برای هماهنگ کردن این تیم زحمات زیادی کشیده و می‌داند این کامل‌ترین تیمی است که در ۴سال حضورش در مرسی‌ساید در اختیار داشته. به این ترتیب قرار نبود بازیکنی برای اضافه شدن به ترکیب اصلی بخرد و با همان تیم فصل گذشته به نبرد بزرگان انگلیس و اروپا خواهد رفت. تیمی هماهنگ که در دیدار ابتدایی این فصل – جام خیریه و هفته اول لیگ - نشان داد هارمونی خوبی به دست آورده است. تجربیات فرانک لمپارد در دربی کانتی نشان داد او استاد کار با جوانان است. مالک روس چلسی هم در سالی که آنها از پنجره ترانسفر محروم مانده‌اند، سراغ لمپارد رفته تا از جوانان مستعد چلسی که به شکل قرضی در باشگاه‌های دیگر حضور دارند، استفاده کند. فرانک لمپارد و مدیران باشگاه خوب می‌دانند چلسی فصل پرفرازونشیبی را طی خواهد کرد. فصلی که شاید مانند دیدار با یونایتد تبدیل به کابوس شود، یا مانند امشب شگفتی عجیب‌وغریبی خلق کند.

***

لیورپول با ۳ قهرمانی چهارمین تیم پرافتخار سوپرجام است و چلسی هم یک مرتبه قهرمان شده. بارسلونا و میلان با ۵ قهرمانی پرافتخارترین‌ها هستند.

چلسی در ۱۶رویارویی آخرش برابر لیورپول در تمامی رقابت‌ها فقط ۳ بازی را باخته، ۶ بازی را برده و ۸ بازی هم برنده‌ای نداشته است.

 تنها قهرمانی چلسی در سوپرجام وقتی به ثبت رسید که به‌عنوان قهرمان جام‌در‌جام اروپا با رئال‌مادرید قهرمان لیگ قهرمانان در سال ۱۹۹۸ مصاف دادند.

***

ترکیب احتمالی لیورپول: آدریان، آرنولد، ماتیپ، فان‌دایک، رابرتسون، میلنر، فابینیو، هندرسون، مانه، صلاح و فیرمینو

ترکیب احتمالی چلسی: کپا، آزپلیکوئتا، زوما، کریستنسن، آلونسو، کانته، جورجینیو، پدرو، بارکلی، پولیشیچ و ژیرو

 

 

تگ ها


پیش بازی یادداشت اختصاصی یادداشت‌های اختصاصی چلسی فوتبال