لیورپول ۲(۵) - (۴)۲ چلسی؛ یک جام اروپایی دیگر در کارنامه کلوپ

شاگردان یورگن کلوپ آلمانی موفق شدند با برتری در ضربات پنالتی مقابل چلسی، فاتح سوپرکاپ اروپا شوند...

به گزارش مدال، رقابت سوپرکاپ اروپا امشب در شهر استانبول ترکیه میان قهرمان لیگ قهرمانان یعنی لیورپول و قهرمان لیگ اروپا یعنی چلسی برگزار شد و این شاگردان کلوپ بودند که در نهایت فاتح سوپرکاپ شدند.

در دقایق ابتدایی بازی اتفاق خاصی روی دروازه ها رخ نداد و اولین فرصت بازی در دقیقه 9 برای لیورپول ایجاد شد اما ضربه فابینیو از گوشه محوطه در اختیار کپا قرار گرفت. در دقیقه 22 چلسی تا آستانه زدن گل اول پیش رفت اما بدشانس بود که ضربه محکم پدرو از گوشه محوطه به دیرک دروازه برخورد کرد. اما در دقیقه 36 چلسی بالاخره به گل رسید. پاس فوق العاده پولیسیچ در محوطه جریمه به اولیویه ژیرو رسید و او با یک ضربه زمینی و دقیق زننده گل اول تیمش لقب گرفت. دقایقی بعد کریستن پولیسیچ با نفوذی دیدنی گل دوم را نیز به ثمر رساند اما این گل به درستی آفساید اعلام شد و نیمه نخست با برتری 0-1 چلسی به پایان رسید.

اما لیورپول نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و در همان ابتدا به گل تساوی رسید. پای پشت مدافعان با اثرگذاری مفید فرمینو همراه بود تا سادیو مانه در دهانه دروازه و در موقعیتی بسیار خوب گل تساوی را به ثمر برساند. در ادامه جریان بازی کمی آرام شد و حملات چلسی منجر به ایجاد خطر بزرگی نمی شد. در دقیقه 67 سادیو مانه از زاویه ای بسته اقدام به ضربه زدن کرد که توپ در اختیار کپا قرار گرفت. اما در دقیقه 75 لیورپول بدشانس بود که به گل دوم نرسید. ضربه زمینی محمد صلاح از درون محوطه با مهار زیبای کپا مهار شد و در ریباند ضربه محکم فن دایک با عکس العمل فوق العاده کپا و در ادامه دیرک دروازه همراه شد تا نتیجه تساوی در بازی پا برجا بماند.

اما لیورپول اوقات اضافه را بهتر آغاز کرد و در دقیقه 94 به گل رسید. پاس به بیرون فرمینو با ضربه تماشایی سادیو مانه طاق دروازه همراه شد و لیورپول از چلسی پیش افتاد. در دقیقه 97 آبراهام در موقعیتی تک به تک می توانست گل تساوی چلسی را به ثمر برساند اما آدریان عکس العمل خوبی نشان داد. اما در دقیقه 99 چلسی با خطای آدریان روی آبراهام به پنالتی دست یافت که جورجینیو با یک ضربه آرام و نرم موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند. در دقیقه 112 مونت فرصت خوبی برای زدن گل سوم داشت اما آدریان به زیبایی ضربه او را مهار کرد و لحظاتی بعد شوت پدرو با اختلاف کمی از کنار دروازه لیورپول به بیرون رفت و در نهایت بازی به ضربات پنالتی کشیده شد.

ضربات پنالتی:

لیورپول: روبرتو فیرمینو- گل

چلسی: جورجینیو- گل

لیورپول: فابینیو- گل

چلسی: راس بارکلی- گل

لیورپول: اوریگی- گل

چلسی: میسون مونت- گل

لیورپول: آرنولد- گل

چلسی: امرسون- گل

لیورپول: محمد صلاح- گل

چلسی: تامی آبراهام- آدریان گرفت

اخبار مرتبط:

خلاصه بازی لیورپول و چلسی در سوپرکاپ اروپا /ویدیو

ورود جیمی جامپ به زمین در سوپرکاپ اروپا

تگ ها


سوپرکاپ اروپا یورگن کلوپ سرخپوشان مرسی‌ساید ضربات پنالتی آبی های لندن جورجینیو اولیویر ژیرو چلسی فوتبال