خلاصه بازی فینال لیگ قهرمانان؛ لیورپول ۲ - ۰ تاتنهام

لیورپول توانست با پیروزی مقابل تاتنهام فاتح لیگ قهرمانان شود...

فینال لیگ قهرمانان اروپا از ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه مترو پولیتانو شهر مادرید برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مدال، دو تیم انگلیسی لیورپول و تاتنهام در فینال لیگ قهرمانان اروپا مقابل هم قرار گرفتند که در پایان شاگردان یورگن کلوپ توانستند ناکامی سال گذشته را جبران کرده و با پیروزی ۲-۰ فاتح لیگ قهرمانان اروپا شوند.

تنها ۲۵ ثانیه از شروع بازی گذشته بود که برخورد توپ به دست سیسوکو، توسط داور پنالتی تشخیص داده شد و محمد صلاح از روی نقطه پنالتی توانست اولین گل این بازی را به ثمر برساند تا قرمزها خیلی زود از حریف خود پیش بیافتند. بعد از این گل، تاتنهام نبض بازی را در دست گرفت و توانست چند فرصت را روی دروازه آلیسون ایجاد کند اما هیچکدام راهی به دروازه نداشتند. در حالی که به اواسط نیمه اول نزدیک می‌شدیم بازی بیشتر در میانه میدان جریان داشت و کمی آرام‌تر دنبال می‌شد. در دقیقه ۳۷ ضربه پای چپ و عالی رابرتسون با واکنش لوریس به کرنر رفت تا اختلاف بیشتر نشود. در ادامه تلاش‌های دو تیم ثمری نداشت و نیمه اول با برتری ۱-۰ لیورپول به پایان رسید.

نیمه دوم بدون تغییری در ترکیب دو تیم آغاز شد. جدال دو تیم از همان ابتدا با سرعت بالایی پیگیری می‌شد و هر دو تیم فرصت‌هایی برای گلزنی داشتند اما مدافعین مانع از تغییر نتیجه بودند. مربیان دو تیم تغییراتی در ترکیبشان ایجاد می‌کنند اما روند بازی تغییر خاصی نکرده و بازی همچنان آرام دنبال می‌شود. در دقیقه ۷۹ ضربه راه دور سون توسط آلیسون دفع شد و در برگشت نیز ضربه لوکاس مورا در آغوش سنگربان برزیلی قرار گرفت. در دقیقه ۸۵، ضربه آزاد زیبای اریکسن از گوشه محوطه جریمه با واکنش آلیسون راهی کرنر شد. شاگردان پوچتینو که چیزی برای از دست دادن ندارد، در دقایق پایانی سراپا حمله شدند و خطرات زیادی روی دروازه لیورپول ایجاد کردند اما برخلاف جریان بازی در دقیقه ۸۸ تعویض طلایی کلوپ یعنی دیووک اوریگی توانست با یک ضربه پای چپ زمینی دروازه لوریس را باز کند تا خیال لک‌لک‌ها از بابت قهرمانی آسوده‌تر شود. در ادامه اسپرز هرچه زد به درب بسته خورد تا شاگردان کلوپ با این پیروزی در مادرید تاج‌گذاری کرده و  پادشاهان جدید فوتبال اروپا لقب گیرند.

اخبار مرتبط:

سجده شکر محمد صلاح بعد از گلزنی مقابل تاتنهام

گل صلاح؛ دومین گل سریع تاریخ فینال‌ها

 

تگ ها


فینال مادرید فینال لیگ قهرمانان اروپا یورگن کلوپ لک‌لک‌ها مائوریسیو پوچتینو واندا متروپولیتانو تاج گذاری دیووک اوریگی تاتنهام UEFA Champions League فوتبال