لیورپول 1 - 0 ناپولی؛ صعود دشوار لک لک ها با تک گل صلاح

لیورپول توانست با غلبه بر ناپولی مجوز حضور در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا را بدست آورد ......

لیورپول توانست با غلبه بر ناپولی مجوز حضور در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا را بدست آورد.

به گزارش مدال، در حساس ترین دیدار از هفته آخر رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا دو تیم لیورپول و ناپولی در ورزشگاه آنفیلد به مصاف یکدیگر رفتند. سرمربیان دو تیم از تمامی ابزار خود برای غلبه بر یکدیگر در این دیدار حساس به شرح زیر رونمایی کردند.

 

ترکیب لیورپول: آلیسون، آرنولد، ماتیپ، فن دایک، رابرتسون، هندرسون، واینالدوم، میلنر، صلاح، فیرمینو، سانه

 

ترکیب ناپولی: اسپینا، ماکسیموویچ، آلبیول، کولیبالی، ماریو روی، کایخون، آلان، همشیک، فابیان، اینسینیه، مرتنز

 

این دیدار از همان ابتدا با تقابل نفر به نفر بازیکنان دو تیم همراه بود و بسیار درگیرانه آغاز شد که حتی داور بازی مجبور شد در همان دقیقه 13 به دلیل خطای بسیار خشن فن دایک بر روی مرتنز این مدافع مستحکم هلندی را با کارت زرد جریمه کند تا بتواند مدیریت خود را بر زمین و بازیکنان دو تیم اعمال کند.

 

در نیمه اول این دیدار محمد صلاح ضربه کاری خود را بر پیکره ناپولی نواخت و گل اول سرخ‌پوشان آنفیلدی را در دقیقه 34 از زاویه ای بسته و با اشتباه فاحش اسپینا درون دروازه آبی های شهر نال قرار داد. این دیدار در نیمه اول با همین نتیجه پایان یافت تا ناپولی در نیمه دوم به دنبال جبران باشد.

 

نیمه دوم این دیدار بیشتر با میدان داری شاگردان کلوپ پیگیری شد و حتی موقعیت های حساس توسط لیورپولی ها خلق می شد که در زدن ضربه آخر دقت چندانی به خرج ندادند و نتوانستند قبل از سوت آغاز صعود خود را مسجل کنند. این دیدار در نهایت با فرصت سوزی بازیکنان لیورپول با نتیجه یک بر صفر به سود این تیم پایان یافت تا ناپولی حذف شده شایسته این گروه لقب بگیرد.

 

با توجه به برد پاری‌سن‌ژرمن مقابل ستاره سرخ و کسب 3 امتیاز این دیدار توسط لیورپول پاری‌سن‌ژرمن با 11 امتیاز در صدر قرار گرفت و لیورپول با 9 امتیاز و هم امتیاز با ناپولی فقط به دلیل گل زده بیشتر تیم دوم این گروه لقب گرفت و تیم صعود کننده به دور بعد لقب گرفت.

تگ ها


UEFA Champions League فوتبال