Banner

لیورپول ۴ - ۱ نوریچ: شروع مقتدرانه لک‌لک‌ها در آنفیلد

لیورپول در اولین دیدار فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر انگلیس موفق شد با یک نتیجه پرگل نوریچ تازه وارد را مغلوب کند...

به گزارش مدال، شاگردان یورگن کلوپ امشب در دیدار افتتاحیه لیگ برتر جزیره میزبان نوریچ بودند. لیورپول در این دیدار در همان نیمه اول چهار بار دروازه حریف را باز کردند و توانست به اولین سه امتیاز این فصل دست پیدا کند.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و این بازیکنان نوریچ بودند که اولین موقعیت خطرناک بازی را روی دروازه حریف به وجود آوردند. روی حرکت خوب پوکی بود که اشتیپرمن صاحب موقعیت شد اما ضربه او، راهی به چهارچوب دروازه میزبان پیدا نکرد.

تنها دو دقیقه بعد، لیورپول روی یک موقعیت نه چندان جدی، به گل اول رسید. حرکت دیووک اوریگی از سمت راست و ارسال او به دهانه دروازه نوریچ، با اشتباه گرنت هنلی همراه شد و دفع اشتباه او، حساب کار را 1-0 به سود قرمزها کرد.

در ادامه بازیکنان لیورپول ابتکار عمل را در دست گرفتند و بعد از یکی دو موقعیت نصفه و نیمه، در دقیقه 19 به گل دوم رسیدند. روی همکاری با ترنت الکساندر آرنولد و پاس نهایی فیرمینو بود که صلاح صاحب موقعیت شد و با یک ضربه دقیق، توپ را به گوشه دروازه نوریچ فرستاد.

بعد از این گل بازیکنان نوریچ بار دیگر پیش کشیدند و یکی دو موقعیت خوب روی دروازه لیورپول ایجاد کردند اما واکنش های خوب آلیسون، مانع از باز شدن دروازه میزبان شد. در مقابل، این لیورپول بود که در دقیقه 28، روی یک ضربه کرنر، به گل سوم رسید. ارسال بلند صلاح از سمت راست دروازه نوریچ، پشت محوطه شش قدم به ویرژیل فن دایک رسید و او هم در حالی که توسط مدافع حریف تحت فشار بود، با یک ضربه سر محکم، کار را تمام کرد.

در حالی که به نظر می‌رسید همه چیز برای لیورپول خوب پیش می‌رود، در دقیقه 38، آلیسون بدون اینکه برخوردی با بازیکنی داشته باشد، دچار آسیب‌دیدگی شد و جای خود را به آدریان داد.

البته این اتفاق تغییری در روند بازی نداد و این لیورپولی‌ها بودند که در دقیقه 42 به گل چهارم رسیدند. این بار روی یک ارسال عالی از ترنت الکساندر آرنولد از سمت راست، اوریگی با ضربه سر، اختلاف را به چهار گل افزایش داد.

در دقایق پایانی نیمه اول اتفاق خاصی روی دروازه ها رخ نداد و نیمه اول با چهار گل به سود لیورپول به پایان رسید.

نیمه دوم را لیورپول هجومی آغاز کرد و چیزی نمانده بود که در همان دقایق ابتدایی، به گل پنجم برسند اما تنها دو بار تیر دروازه حریف را به لرزه درآوردند. ابتدا روی پاس اوریگی بود که هندرسون صاحب موقعیت شد اما ضربه او را کرول دفع کرد و توپ بعد از برخورد به تیر، به الکساندر آرنولد رسید. پاس این بازیکن، فیرمینو را صاحب موقعیت کرد اما ستاره برزیلی نتوانست ضربه مناسبی به توپ بزند و توپ بعد از سایش به تیر عمودی دروازه به بیرون رفت.

در ادامه بازی متعادل تر شد، هرچند باز هم این لیورپولی ها بودند که موقعیت های بهتری داشتند ولی این نوریچ بود که در دقیقه 64، یکی از گل های خورده را جبران کرد.

روی پاس در عمق عالی از بوندیا بود که پوکی با آدریان تک به تک شد و با یک ضربه بی نقص، گل اول نوریچ را به ثمر رساند.

پس از این گل بار دیگر لیورپولی‌ها ابتکار عمل را دست گرفتند؛ هرچند موقعیت چندانی روی دروازه حریف ایجاد نکردند. در دقایق پایانی این بازیکنان نوریچ بودند که برای رسیدن به گل‌های بعدی، تلاش بیشتری داشتند ولی در نهایت توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی با نتیجه 4-1 به سود لیورپول به پایان رسید.

اخبار مرتبط:

لیگ برتر انگلیس؛ خلاصه بازی لیورپول ۴ - ۱ نوریچ سیتی/ ویدیو

کلوپ: بازیکنان اندکی لایق پیوستن به لیورپول هستند

تگ ها


فوتبال جهان آنفیلد یورگن کلوپ افتتاحیه لیگ برتر انگلیس نوریچ سیتی لیگ برتر فوتبال