لیورکاپ: منتخب اروپا با قدرت شروع کرد

چهارمین دوره مسابقات تنیس لیورکاپ دیشب در بوستون آغاز شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش‌سه، در نخستین شب مسابقات که هر بازی یک امتیاز را داشت، کاپیتان های دو تیم تنیسور‌هایی با سید پایین‌تر را به مسابقه فرستادند. به طوریکه در نخستین بازی کسپر رود نروژی از تیم اروپا برابر رایلی اوپلکا ماشین سرویس‌زنی ۲۱۳ سانتی‌متری امریکایی از تیم جهان قرار گرفت و موفق شد در دوست متوالی حریف خود را شکست داده و اولین پیروزی را برای تیم اروپا بدست بیاورد.


در دومین مسابقه هم متیو برتینی در دیداری تماشایی به مصاف فلیکس اوژه الیاسیم رفت که در دیداری پر افت و خیز موفق شد حریف خود را با نتیجه دو بر یک مغلوب کند و دومین امتیاز را هم برای تیم اروپا دشت کند.


در سومین و اخرین بازی انفرادی دیشب اما اندره روبلف نفر پنجم جهان برابر دیه‌گو سباستین شوارتزمن ارژانتینی قرار گرفت که در دیداری فوق‌العاده توانست با پیروزی در سوپر تایبریک ست سوم برنده شود. ست اول مسابقه را شوارتزمن با نتیجه ۴-۶ به نفع حود تمام کرد اما در ست دوم روبلف با پیاده کردن دستورات بیورن برگ افسانه ای کاپیتان تیم اروپا، توانست با نتیجه ۳-۶ برنده شده و کار را به سوپرتایبریک در ست سوم بکشاند. بازی در ست سوم هم بشدت نزدیک دنبال می‌شد که در نهایت بعد از ۲۲ دقیقه روبلف امتیازات از دست داده را جبران‌کرد و با نتیجه ۹-۱۱ برنده شد.


در اخرین مسابقه شب اول، تیم دونفره منتخب جهان شامل ایزنر و شاپووالوف موفق شدند تیم دونفره زورف و برتینی را شکست داده و تک امتیاز شاگردان مک‌انرو در روز نخست را کسب کنند تا در پایان روز اول مسابقات، تیم اروپا با برتری ۱-۳ در امتیاز شماری، دست بالاتر را در اختیار داشته باشد.


حضور راجر فدرر اسطوره دنیای تنیس و یکی از بنیان‌گزاران لیور کاپ از جذابیت‌های اصلی شب اول بود، هرچند دیدن او با عصا باعث رنجش هر تماشاگر تنیس می‌شود اما امید و انگیزه بالای فدرر برای برگشت به تنیس، از این رنج می‌کاهد.


گفتنی است در مسابقات لیورکاپ، هرساله شش تن از برترین تنیسورهای قاره اروپا در برابر شش تنیسور برتر قاره‌های دیگر قرار می‌گیرند تا در رقابتی جذاب و در بالاترین سطح ممکن، قهرمان مشخص شود. مسابقات در سه روز برگزار می‌شود و در هرروز چهار مسابقه شامل سه رقابت انفرادی و یک رقابت دونفره انجام می‌شود به طوریکه بازی‌های روز نخست یک امتیاز، روز دوم دو امتیاز و روز اخر سه امتیاز دارند و در نهایت تیمی که زودتر به امتیاز ۱۳ برسد قهرمان مسابقاتی لقب می‌گیرد که امسال چهارمین دوره اش در بوستون در حال برگزاری است.

تگ ها


تنیس تنیس