لیونل مسی؛ آنگونه که شاید هرگز نمی شناختید!

هنوز هم رمز و رازهایی در مورد یکی از پرافتخارترین ستاره های تاریخ فوتبال وجود دارد....

به گزارش "ورزش سه"، مهاجم آرژانتینی یک فوق ستاره واقعی در دنیای فوتبال و یکی از مشهورترین بازیکنان کره زمین است، اما مواردی در مورد او وجود دارد که شاید شما تا قبل از این نمی دانستید.

۱. مسی در مقابل هر تیم دیگر لالیگا حداقل هفت گل به ثمر رسانده است

هر یک تیم های لالیگا وقتی در مقابل مسی قرار می گیرند از این بازیکن هراس دارند، زیرا ستاره شماره ۱۰ حداقل هفت بار در مقابل ۱۹ حال حاضر لالیگا موفق به گلزنی شده است. قربانی موردعلاقه مسی سویا است که در ۳۸ بازی ۳۷ بار دروازه اش را مقابل این بازیکن باز شده دیده است. مسی در طول زندگی حرفه ایش در لالیگای اسپانیا مقابل ۴۰ باشگاه مختلف به میدان رفته که تنها تیم در مقابل او موفق به ثبت کلین شیت شده اند؛ کادیز، مورسیا و خرز.

۲. مسی اولین بار در سال ۲۰۰۰ در کنار جرارد پیکه، کاپیتان دوم بارسا بازی کرد

مسی و هم تیمی فعلی اش جرارد پیکه بیشتر عمر فوتبالی شان را در کنار هم گذرانده اند. آنها هر دو در آکادمی لاماسیا در بارسلونا به همراه سسک فابرگاس، بخشی از به اصطلاح "نسل ۸۷" در یک تیم بودند و تقریبا همه ی چالش های پیش رو در این راه را فتح کردند. از همان سنین کودکی مشخص بود که این بازیکنان به دستاوردهای بزرگی نائل خواهند شد و گرچه پیکه پیش از بازگشت به بارسلونا مدتی را در منچستریونایتد و رئال ساراگوسا سپری می کرد، اما هم او و هم مسی از سال ۲۰۰۸ در ترکیب تیم اول بلوگرانا بوده اند. ۴۷۱ مسابقه در کنار هم. مسی فقط بیشتر از پیکه در کنار سرخیو بوسکتس و آندرس اینیستا بازی کرده است.

۳. مسی پس از هر گل به مادربزرگش ادای احترام می کند.

تماشای تصویر لیونل مسی که بعد از هر گل دو دست خود را به سمت آسمان می برد تقریبا به رخدادی هفتگی در لالیگا بدل شده، اما بسیاری از مردم معنای این کار را نمی دانند. این جشن شادی در واقع ادای احترام مسی به مادربزرگش است، که مسی همیشه از او به دلیل برانگیختن علاقه اش به فوتبال و حمایت از لئو در اولین گامهای دوران ورزشی تمجید کرده است. متاسفانه، او در سال ۱۹۹۸ درگذشت و هرگز فرصت نداشت حضور مسی در بالاترین سطح فوتبال را تماشا کند، اما این جشن نمادین موید آن است که روح مادربزرگ هنوز هم وجود دارد.

۴- ممکن بود مسی در عرصه ملی برای تیم ملی اسپانیا بازی کند

مسی در طول دوران حضورش در عرصه ملی لباس تیم ملی آرژانتین را بر تن کرده است، اما ممکن بود او لباس قرمز تیم ملی اسپانیا، جایی که تمام دوران حرفه ای ایش را در آن کشور را پشت سر گذاشته را بر تن کند. مسی پس از گذراندن دوران کودکی اش در بارسلونا، شرایط بازی کردن برای قهرمان جام جهانی در سال ۲۰۱۰ را نیز داشت، اما او مدعی شده هرگز حتی این ایده از ذهنش نگذشته است. همچنین تاریخ حودش گویای همه چیز است و مسی با ۷۰ گل به بهترین گلزن تمامی ادوار در فوتبال آرژانتین تبدیل شده است.

۵- اسطوره فوتبالی مسی، پابلو آیمار بود

بسیاری از بازیکنان آینده دار مسی را الگوی خودشان می دانند، اما انگار خیلی راحت فراموش شده که او نیز مانند هر بازیکن علاقمند دیگری یک اسطوره داشته است. الگوی او در آرژانتین، بازیکن سابق والنسیا و رئال ساراگوسا، پابلو آیمار بود. آنها بارها در لالیگا از جمله در یک شب ویژه ۲۰۰۴  با یکدیگر روبرو شدند، وقتی که آیمار پس از بازی مقابل مسی ۱۷ ساله که تعویضی برای اتلاف وقت بود، پیراهن خود را به او اهدا کرد. مسی هنوز و تا امروز نیز این هدیه ارزشمند را پاس می دارد.

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگا laliga
This Content Is Provided By Varzesh۳.com In Partnership With Laliga

تگ ها


جرارد پیکه لیونل مسی سسک فابرگاس بارسلونا چلسی