لیونل مسی به دنبال رکورد افسانه ای ژاوی

لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا قصد دارد در ماه های آتی باز هم رکوردشکنی کند....

به گزارش "ورزش سه"، امشب بارسلونا بعد از حدود سه ماه دوری از میادین دوباره به مستطیل سبز باز خواهد گشت و هوادارانی که در این مدت دلتنگ تماشای عملکرد لیونل مسی بودند، می توانند از بازی او مقابل مایورکا لذت ببرند. این ستاره ۳۲ ساله قصد دارد در ماه های پیش رو تمام افتخارات ممکن در بارسلونا را از آن خود کند.

لیونل مسی در حال حاضر بهترین گلزن و پرافتخارترین بازیکن تاریخ باشگاه بارسلونا به شمار می آید، اما از نظر تعداد بازی هنوز در رتبه اول قرار ندارد. در مجموع ژاوی با ۷۳۰ بازی در تاریخ بارسلونا در صدر است و لیونل مسی با ۷۱۸ حضور و ۱۲ مسابقه کمتر، در صورت حضور در همه مسابقات می تواند این فصل هم به رکورد ژاوی برسد.

همچنین در عرصه بیشترسین بازی لالیگا نیز ژاوی با ۵۰۵ بازی در رتبه اول حضور دارد و مسی با ۴۷۴ در رتبه بعدی قرار گرفته و رسیدن به این رکورد به فصل بعد موکول می شود، زیرا ۱۱ هفته تا پایان این فصل بیشتر نمانده اشست. اما برای رکوردشکنی در تاریخ لالیگا کار لیونل مسی دشوار است. آندره زوبی زاره تا، دروازه بان بزرگ بارسلونا با ۶۲۲ بازی و رائول، اسطوره رئال مادرید با ۵۵۰ دیدار رتبه های بالای جدول را به خود اختصاص داده اند و لیونل مسی باید حداقل سه فصل دیگر به بازی کردن در بالاترین سطح فوتبال اسپانیا ادامه دهد.

تگ ها


ژاوی لیونل مسی بارسلونا السد قطر