لیونل مسی و ترک نوکمپ با کارنامه ای تاریخی

در حالیکه شایعات پیرامون خروج مسی از بارسلونا هر لحظه بیشتر و بیشتر می شود، اما هنوز خبر دقیقی مبنی بر ماندن یا خروج این بازیکن مخابره نشده است....

به گزارش "ورزش سه"، خبر درخواست لیونل مسی برای ترک بارسلونا، همچون بمب بزرگی بود که تمام دنیا را تکان داد. در حال حاضر، لیونل مسی در صدر اخبار دنیا قرار دارد و همگان منتظرند که ببینند آیا فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا واقعا قصد دارد پس از ۲۹ سال حضور در بارسلونا، این تیم را ترک کند یا خیر.


اختلافات مسی با مدیران باشگاه و در صدر آنها جوزف ماریا بارتومئو باعث شده تا فوق ستاره فوتبال دنیا تصمیم بگیرد پس از سالها حضور در نیوکمپ، بارسلونا را ترک کند. هر لحظه اخبار متفاوتی از ماندن یا رفتن مسی توسط خبرگزاری ها و خبرنگاران اقصی نقاط دنیا مخابره می شود.

عده ای معتقدند که مسی برای تحت فشار قرار دادن بارتومئو و استعفای او، در حال ظاهرسازی مبنی بر ترک بارسلوناست ولی عده ای نیز معتقدند کار مسی و بارسا به آخر خط رسیده و حتی مقصد او را نیز تعیین کرده اند. از اینتر، پاری سن ژرمن، منچستر سیتی، منچستر یونایتد و حتی چلسی به عنوان مقاصد احتمالی لئو مسی یاد می شود.


اما در پی به اوج رسیدن اخبار مربوط به خروج مسی از بارسا، وب سایت گل با طرحی از لباس های مسی، تعداد گل های او در طی ۱۶ سال حضور در لباس بارسا در لالیگا، آمار گلزنی و پاس گل های او را درج کرده است. مسی که در ابتدای حضورش در بارسلونا، پیراهن شماره ۳۰ را می پوشید، در فصل ۲۰۰۴-۲۰۰۵ در هفت دیدار برای بارسلونا به میدان رفت و یکبار در دیدار مقابل آلباسته نخستین گلش را برای بارسلونا در لالیگا به ثمر رساند. مسی در آن دیدار در دقیقه ۸۸ بجای ساموئل اتوئو به زمین آمد و در دقیقه ۹۱ موفق شد نخستین گلش را برای بارسلونا به ثمر برساند.


مسی در فصل ۲۰۰۵-۲۰۰۶ نیز با همان شماره ۳۰ برای بارسا به میدان رفت و در ۱۷ دیدار، ۶ گل زد و ۲ پاس گل نیز به هم تیمی هایش داد. مسی از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ پیراهن شماره ۱۹ بارسلونا را بر تن کرد و در این دو فصل ۲۴ گل زد و ۱۸ پاس گل داد. 


از فصل ۲۰۰۸-۲۰۰۹ بود که مسی پیراهن شماره ۱۰ را از رونالدینیو گرفت و از زمان تاکنون، برای بارسلونا با این لباس بازی کرده است. فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ نیز با ۲۵ گل آقای گل لالیگا شد و ۲۱ بار نیز به هم تیمی هایش پاس گل داد.


مسی بطور کلی برای بارسلونا در تمامی رقابت ها، ۷۳۱ بار به میدان رفته است که موفق به زدن ۶۳۴ گل شده و ۲۸۵ بار نیز پاس گل داده است. آماری حیرت انگیز و فوق العاده برای ابرستاره دنیای فوتبال. حالا و در حالی که هر لحظه اخبار متفاوتی از سرنوشت و آینده لیونل مسی به گوش می رسد، باید منتظر ماند و دید بالاخره مسی در بارسلونا می ماند یا دنیای فوتبال با یک غافلگیری بزرگ مواجه می شود و لئو نیوکمپ را برای همیشه ترک خواهد کرد؟

تگ ها


لیونل مسی بارسلونا