لیونل مسی؛ چهره جدید یک بازنده

تصویری که شب گذشته از لیونل مسی در وندا متروپولیتانو به ثبت رسید، یک تصویر تکراری بود. سر در گریبان و دست روی پیشانی....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، لیونل مسی کاپیتان بارسا شب گذشته در شکست ۱-۰ مقابل اتلتیکو ۲۳ توپ از دست داد. فوق ستاره آرژانتینی یکی از تاریک تارین شب های فوتبالی خود را در وندا متروپولیتانو تجربه کرد و حالا انتقادات یک بار دیگر سمت او و تیمش سرازیر شده است. آمار ۲۳ توپ از دست رفته مسی را بگذارید کنار تنها ۳۶ پاسی که او به هم تیمی هایش داد.

درون زمین ارتباط مسی با مهره های هجومی بارسا هم قطع به نظر می رسید. او در مجموع تنها هشت پاس به پدری، گریزمان و عثمان دمبله داد و ۹ پاس نیز از این سه نفر دریافت کرد. مسی دو بار به پدری، یک بار به گریزمان و ۵ بار به دمبله پاس داد و در عوض ۲ پاس از پدری، ۲ پاس از گریزمان و ۵ پاس از دمبله دریافت کرد.

چهره لیونل مسی در پایان بازی و هنگام ترک زمین، چهره آشنایی بود. چهره یک بازنده که در سال های اخیر زیاد از او دیده ایم. چهره ای که به خوبی نشانگر وضعیت فعلی بارسلونا بود. تیمی که به باختن عادت کرده است.

لیونل مسی که برای یک دهه ستاره تعیین کننده هر بازی بود، اکنون  خاصیت همیشگی خود را از دست داده و نزدیک تر از همیشه به درهای خروجی بارسا هم به نظر می رسد. لیونل مسی در تمام سال ۲۰۲۰ حتی موفق به زدن یک گل خارج از خانه تعیین کننده هم نشده است. آماری که برای او بسیار عجیب جلوه می کند.


آخرین گل تعیین کننده و حساس لیونل مسی به بازی رفت فصل گذشته برابر اتلتیکو در وندا برمی گردد که به تنهایی توانست بارسا را برنده میدان کند. از آن پس مسی خاموش شد و در ۱۵ بازی خارج از خانه بارسا در لالیگا تنها سه گل زده است. دو گل به آلاوس و یک گل به مایورکا.

اینکه لیونل مسی به شرایط فعلی بارسا و کیفیت تیم کنونی معترض باشد، یک امر واضح است. او چهارشنبه گذشته در بازگشت از آرژانتین هم گفت که خسته شده از بس همه مشکلات را به گردن او انداخته اند. مشکل واقعی مسی اما حالا اینجاست که تمام این مصائب به داخل زمین نیز منتقل شده است.

زمانی مسی در زمین پاسخ همه منتقدان را می داد. زمانی مسی داخل زمین تمام حرف هایش را می زد اما او اکنون در میدان مسابقه نیز چیز زیادی برای اثبات ندارد.

حالا دیگر نه بارتومئو و نه آبیدال در بارسلونا نیستند اما مسی همچنان انگیزه گذشته و شور و شوق لازم برای بازی در بارسلونا را ندارد. نمایش ضعیف او برابر اتلتیکو  در کنار آمار منفی هفته های گذشته، نشان می دهند که مسی در بارسلونا خوشحال نیست و شاید بهتر بود به او در تابستان اجازه رفتن می دادند. مسی حالا یک بازیکن مثل دیگر بازیکنان بارسلوناست؛ کسی که می تواند در یک بازی بزرگ، ۲۳ توپ از دست بدهد.

بیشتر بخوانید:

بازخوانی رابطه مسی و بارسا؛ این خانه سرد است!

انتقاد شدید از مسی و بارسا؛ چرا پدری را فرستادید؟

 

 

تگ ها


لیونل مسی اتلتیکو مادرید فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال