لیون 0 – 0 بارسلونا؛ توقف ستارگان بارسا مقابل دیوار لوپس +ویدیو

بارسا در شب درخشش آنتونی لوپس در ژرلاند متوقف شد...

امشب لیون در ژرلاند میزبان بارسلونا بود.

به گزارش مدال، دو تیم فوتبال بارسلونا و لیون در دور رفت از مرحلۀ یک‌هشتم پایانی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا از ساعت 23:30 در ورزشگاه ژرلاند به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار در نهایت با تساوی بدون گل دو تیم به پایان رسید.

سفیدپوشان لیون با حمایت هواداران خود در ورزشگاه خودی امید زیادی به کسب یک نتیجۀ مطلوب مقابل رقیب نامدار خود داشتند. با این حال در مصاف با تیمی همچون بارسلونا مالکیت توپ چندان آسان به‌نظر نمی‌رسد. همان‌طور که انتظار می‌رفت آبی‌اناری‌ها از همان ابتدا مالکیت توپ  و میدان را در دست گرفتند.

چند حملۀ پیاپی از سوی بارسلونا دروازۀ لیون را تهدید کرد، اما آن‌ها در ضربات نهایی بدشانس بودند و عکس‌العمل‌های لوپس نیز در این موضوع بی‌تأثیر نبود. در نهایت نیز  هیچ توپی در نیمۀ اول از خط دروازه‌ها رد نشد.

در نیمۀ دوم بازی باز هم بارسلونا به مدد خلاقیت بالای ستاره‌های نامدار خود بارها دروازۀ میزبان را تهدید کرد. لیون با محرومیت نبیل فکیر ستارۀ خود در خط حمله چندان زهردار ظاهر نشد. مندی دیگر  مهرۀ تأثیرگذار لیون در خط دفاعی نیز، در تمرینات تیمی آسیب دیده و مصاف با لیونل مسی را از دست داده بود.

در نیمۀ مربیان نیز خلاقیت‌ ستاره‌های کاتالانی برای فتح قلعۀ لیون کافی نبود و بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید تا تکلیف تیم صعودکننده در  90 دقیقۀ تماشایی در نیوکمپ مشخص شود.