لیون 2 – 1 پاری‌سن ژرمن؛ ترمز شاگردان توخل در ژرلاند کشیده شد +ویدیو

نوار شکست ناپذیری پاریسی‌ها سرانجام پاره شد....

تیم فوتبال لیون توانست با برتری مقابل پاری‌سن‌ژرمن اولین باخت این تیم را در لیگ 1 رقم بزند.

به گزارش مدال، در حساس‌ترین دیدار از هفتۀ بیست‌وسوم لیگ 1 فرانسه لیون در ورزشگاه پارک المپیک میزبان پاری‌سن‌ژرمن بود. در این دیدار نیز همانند دیگر دیدارهای لیگ فرانسه که یک طرف آن پاری‌سن‌ژرمن بود شاهد قدرت‌نمایی شاهزادگان پاریسی در دقایق ابتدایی بودیم. شاگردان توخل در دقیقۀ 7 توسط دی‌ماریا به گل اول خود دست یافتند.

در ادامه این بازیکنان المپیک لیون بودند که نبض بازی را در اختیار گرفتند و با طرح‌ریزی چند حمله در نهایت و در دقیقۀ 33 روی اشتباه آرئولا در خروج از دروازه توسط موسی دمبله به گل تساوی دست یافتند تا نیمۀ اول با تساوی دو تیم پایان یابد. اما آغاز نیمۀ دوم بازهم با گل‌زنی لیونی‌ها همراه بود و سفیدپوشان با بدست آوردن یک پنالتی که توسط نبیل فکیر به ثمر رسید به گل دوم و پیروزی‌بخش خود دست‌یافتند.

این دیدار در نهایت با همین نتیجۀ 2 بر 1 به سود لیون پایان یافت تا به این صورت اولین شکست فصل پاری‌سن‌ژرمن در رقابت‌های لیگ 1 فرانسه رقم بخورد. پاری‌سن‌ژرمن با وجود 2 بازی کمتر از رقیبانش و با پشت سر گذاشتن 21 بازی با 56 امتیاز از هم اکنون تیم بی‌رقیب جدول رده‌بندی نام گرفته است و خود را در دستیابی به قهرمانی مسابقات این فصل نیز بی‌رقیب می‌بیند.