لیپی: سال ۲۰۰۳ اسپانیایی ها را قتل عام کردیم!

مارچلو لیپی سال ها هدایت یوونتوس را برعهده داشت و یکی از تلخ ترین خاطراتش فینال لیگ قهرمانان سال ۲۰۰۳ است....

به گزارش "ورزش سه"، مارچول لیپی در دو مقطع و مجموعا هشت سال هدایت یوونتوس را برعهده داشت و سال ۱۹۹۶ این تیم را قهرمان چمپیونزلیگ کرد. او یوونتوس را سال ۲۰۰۳ هم به فینال لیگ قهرمانان رساند ولی در ضربات پنالتی برابر میلان کارلو آنچلوتی در اولدترافورد شکست خورد.

Juventus v Barcelona: past meetings | UEFA Champions League | UEFA.com

یوونتوس در فصل ۰۳-۲۰۰۲ توانست دپورتیوو لاکرونیا، بارسلونا و سپس رئال را در نیمه نهایی حذف کند و به فینال برسد.

لیپی در مورد یوونتوس آن فصل گفت:« واقعا تیم خوبی داشتیم. تیمی که در آن حتی دل پیرو هم دفاع می کرد. تیمی متحد و منسجم که اسپانیایی ها را قتل عام کردیم و به فینال رسیدیم. مطمئنم اگر پاول ندود در فینال بود، میلان را شکست می دادیم. افسوس که آن تیم خوب نتوانست قهرمان اروپا شود.»

لیپی در مورد بهترین بازیکنانی که هدایت شان را برعهده داشته است، گفت:« بدون شک زین الدین زیدان و البته آندره آ پیرلو که اکنون هر دو مربی هستند. زیدان و پیرلو بازیکنان بزرگی بودند و راه ارتباط با فوق ستاره و بازیکنان بزرگ تیم شان را می دانند.»

لیپی در مورد مربیگری جنارو گتوزو در ناپولی گفت:« خیلی ها گتوزو را به خاطر سبک بازی خشنی که در دوران فوتبالش داشت و برای دعواهایش در زمین می شناسند ولی او واقعا مربی خوبی است و ناپولی تحت هدایت او خیلی خوب بازی می کند. یادم است سال ۲۰۰۶ وقتی گفتم قصد ترک تیم ملی را دارم، با من دست به یقه شد.»

تگ ها


مارچلو لیپی آندره آ پیرلو پاول ندود زیدان گنارو گتوزو تیم ملی ایتالیا چین تیم ملی چین آث میلان یوونتوس رئال مادرید