لیپی و چین به انتهای خط رسیدند

سرمربی تیم ملی چین بعد از شکست مقابل ایران اعلام کرد که از تیم ملی چین جدا خواهد شد....
سرمربی تیم ملی چین بعد از شکست مقابل ایران اعلام کرد که از تیم ملی چین جدا خواهد شد.

به گزارش مدال، پس از شکست سه بر صفر تیم ملی چین برابر ایران در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹، مارچلو لیپی سرمربی این تیم از سمت خود کناره گیری کرد.

لیپی تا پایان جام ملت‌ها با چین قرارداد داشت و در واقع شکست برابر ایران پایان همکاری او با فدراسیون فوتبال چین را رقم زد.

لیپی پس از پایان بازی گفت: من می‌خواهم در اینجا از همه تشکر کنم، زیرا این مسابقه قرارداد من با تیم ملی چین را به پایان رساند. برای من افتخار بسیار بزرگی بوده است که مربیگری تیم ملی چنین کشور مهمی را بر عهده داشته باشم.

او تصریح کرد: من تلاش کردم تا تیم ما پیشرفت کند و فکر می‌کنم چیزی را در برخی از زمینه‌ها ساخته ام. آرزو می‌کردم بتوانم این سفر را به شکل بهتری به پایان برسانم.

اتحادیه فوتبال چین در سال ۲۰۱۶ زمانی که چین در مرحله آخر رقابت‌های انتخابی جام جهانی در ۴ بازی نتوانست به پیروزی برسد، لیپی را به عنوان سرمربی تیم ملی این کشور استخدام کرد.

اگر چه چین در نهایت نتوانست به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه راه پیدا کند، اما لیپپی با بهبود وضعیت تیم خود، به خصوص در روحیه مبارزه طلبی آنها، طرفداران این تیم را تحت تاثیر قرار داد.

کارلوس کی‌روش معتقد است چین تحت هدایت لیپی پیشرفت داشته است.

کی‌روش گفت: "آقای لیپی یکی از بهترین مربیان تاریخ فوتبال است. متاسفم که او نمی‌تواند در تیم چین بماند. ما ۲ سال پیش در مسابقات مقدماتی جام جهانی با چین بازی کردیم و بعد از آن چین به مراتب بهتر سازماندهی شد و خیلی بهتر آماده شد. "