لیگ باشگاهی تنیس قرعه‌‌کشی شد

قرعه‌کشی مسابقات لیگ باشگاهی تنیس با حضور ۴۸ تیم در فدراسیون تنیس برگزار شد....

در ابتدای جلسه قرعه کشی رئیس فدراسیون تنیس گفت: سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانستیم مسابقات لیگ‌را برگزار کنیم و امسال با گرفتن مجوز از ستاد مقابله با کرونا، مسابقات لیگ باشگاهی را از فردا در استان البرز با حضور ۴۸ تیم از ۱۳ استان برگزار می کنیم.

داود عزیزی با بیان این مطلب که استان تهران بیشترین تعداد تیم را در مسابقات لیگ باشگاهی دارد، افزود: آخرین دوره برگزاری لیگ برتر سال ۹۶ بود که با حضور ۸ تیم برگزار شد امسال هم با حضور ۴۸ تیم برگزار می شود که ۸ تیم اول به لیگ‌برتر صعود می کنند.

وی خاطرنشان کرد: از نکات جالب مسابقات ۳۰۵ بازیکن حضور دارند که جوان ترین بازیکن ۱۴ ساله است جایزه مسابقات ۳۰۰ میلیون تومان است که تیم اول ۲۰۰ میلیون و تیم دوم ۱۰۰ میلیون تومان 

لیگ‌بانوان هم آبان ماه با جایزه ۱۵۰ میلیون تومان برگزار خواهد شد.

رئیس فدراسیون تنیس همچنین از برگزاری مسابقات تور جهانی زیر ۱۸ سال خبر داد که  ۱۷ تا ۲۴ مهرماه در تهران برگزار می شود و در حال مذاکره برای افزایش گرید مسابقات هستند. 

سپس مسابقات لیگ باشگاهی تنیس با حضور ۴۸ تیم در ۸ گروه برگزار شد.

در گروه اول تیم های پوشاک وانسی، آکادمی تنیس اکبر طاهری "ب"، اروین اسپرت، آکادمی تنیس داودیان، آکادمی تنیس مهذب نیا "د" و آکادمی تنیس مسعود فرودنیا "ج" در گروه دوم مهرام، آکادمی تنیس البرز الف،  آکادمی تنیس مهذب نیا ب، خانه نو، فاخر سیرجان و افزون پلاست کاشان، در گروه سوم گاز گستر سعدآباد، ولسر ویسز "ب"، آکادمی تنیس اکبر طاهری "الف"، آکادمی تنیس مسعود فرودنیا "ب"، آکادمی تنیس مهذب نیا "ج" و یاران امیر کبیر، در گروه چهارم توسعه امین دارو، بومرنگ، تنیس سنتر، آکادمی تنیس بابک، درنا و سیمرغ کلاب، در گروه پنجم، وینر اسپرت، ولسرویسز، آکادمی تنیس البرز "ب"، باشگاه صنعت و معدن، آرمان ویدا و آکادمی تنیس هانی، در گروه ششم آکادمی تنیس مهذب نیا "الف"، بانک صادرات، آکادمی تنیس کاظمی، آکادمی تنیس اکبر طاهری "ج"، هیئت تنیس اردبیل و گردشگری کشاورزی دکتر بسکی، در گروه هفتم چوب سنگ، آنزو سعدآباد، آکادمی تنیس مسعود فرودنیا "الف"، هما شرق، آکادمی کیا آستانه اشرفیه و هیئت تنیس اردبیل "ب" و در گروه هشتم رعد پدافند هوایی، آکادمی تنیس آریانا البرز، هیئت تنیس قم، راد سیرجان، هیئت تنیس زنجان و آکادمی تنیس مهذب نیا "ه" قرار دارند.

عزیزی در پایان جلسه قرعه کشی درخصوص قراردادهای بازیکنان اظهار داشت: برای این مسابقات آئین نامه ای تدوین شده چون مسابقات به صورت باشگاهی نبوده قراردادهای سایر رشته ها در تنیس نبوده است و تلاش می کنیم نظم خاصی را بدهیم. 

وی ادامه داد:حق امتیاز تیم های شرکت کننده ۸ میلیون تومان بوده است. پرسپولیس قرار بود حضور پیدا کند که نیامد.

رئیس فدراسیون تنیس یادآور شد: تمام بازیکنان تیم ملی دیده خواهند شد و بازیکنان خوب و مدنظر تیم ملی انتخاب خواهند شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با وزیر ورزش پیرامون مشکلات سخت افزاری تنیس صحبتی کرده است؟ افزود: وزیر ورزش تازه در این سمت انتخاب شده و در اولین فرصت با ایشان درباره مشکل امکانات سخت افزاری و زمین صحبت خواهم کرد.

تگ ها


تنیس