لیگ برتر انگلیس در سال 2018؛ خوب ها!

بعد از جشن کریسمس، چند روزی بیشتر به پایان سال ۲۰۱۸ نمانده و جزیرهنشینان منتظر شروع سال جدید هستند ......

بعد از جشن کریسمس، چند روزی بیشتر به پایان سال ۲۰۱۸ نمانده و جزیرهنشینان منتظر شروع سال جدید هستند ...

بعد از جشن کریسمس، چند روزی بیشتر به پایان سال ۲۰۱۸ نمانده و جزیره‌نشینان منتظر شروع سال جدید هستند.

به گزارش مدال، در سالی که گذشت لیگ برتر با حضور چهره‌های مطرح جذابیت بیشتری پیدا کرد و ستاره‌های لیگ توانستند تنور رقابت‌ها را داغ‌تر کنند. ستاره‌هایی که در ۲۰۱۸ با درخشش توانستند سالی مهم را در کارنامه فوتبالی خود رقم بزنند و طبق آمار و ارقام جزو بهترین‌های جزیره شوند. 
محمد صلاح
مهاجم مصری لیورپول ستاره بی‌چون و چرای سال ۲۰۱۸ جزیره بود. بازیکنی که آقای گل لیگ برتر شد، با گل‌هایش لیورپول را به فینال رساند و هم‌اکنون در فصل جدید برای عنوان آقای گلی با اوبامیانگ و هری کین رقابت می‌کند. بدشانسی محمد صلاح این بود که به واسطه مصدومیت نتوانست در جام جهانی توانایی‌هایش را کامل ارائه دهد. 
ادن آزار 
گزینه خرید رئال‌مادرید تصمیم گرفت در تابستان در چلسی بماند تا همچنان عضو درخشان لیگ برتر باشد. در سالی که چلسی با کونته خوب نبود او با گل و پاس گل‌هایش جور تیم را کشید و با آمدن مائوریتسیو ساری نیز جایگاهش را حفظ کرد. حضور آزار در چلسی برای باشگاه و فوتبال جزیره موهبت است. 
رحیم استرلینگ
مهم نیست که در جام جهانی چقدر توسط رسانه‌ها مورد انتقاد واقع شد. مهم این است که در لباس منچسترسیتی و زیر نظر گواردیولا توانست بهترین عملکرد را ارائه دهد. رحیم استرلینگ جوان هنوز راه زیادی برای پیشرفت دارد و می‌تواند قابلیت‌هایش را از این هم بهتر و بهتر نشان دهد تا به تیم‌های بزرگتر نیز راه پیدا کند. 
هری کین
ماشین گلزنی تاتنهام هم جزو بازیکنانی بود که در تابستان مورد توجه باشگاه رئال‌مادرید قرار گرفت. او اگرچه فصل گذشته رقابت برای آقای گلی را به صلاح باخت، اما در جام جهانی با آقای گلی انتقام جزیره را از صلاح مصدوم و ناآماده گرفت. امسال هم که او به اندازه صلاح گلزنی کرده و هر دو بازیکن در جدول فقط یک گل با اوبامیانگ فاصله دارند. 
ویرجیل فان‌دایک
بازیکنی که سال گذشته همین زمان با انتقال ۷۵ میلیون پوندی به لیورپول مورد انتقاد قرار گرفته بود، بعد از گذشت ۱۲ ماه توانست خودش را به عنوان بهترین مدافع جزیره معرفی کند. فان‌دایک در سالی که گذشت توانست خط دفاعی کلوپ را متحول کند و تعداد گل‌های خورده یک رقمی لیورپول در فصل جدید به خوبی تأثیر حضور او را نشان می‌دهد. 
ادرسون
هیچ‌کس نمی‌تواند منکر قابلیت‌های ادرسون و نقش مؤثرش در قهرمانی منچسترسیتی در لیگ برتر شود. سیتی که توسط کلودیو براوو و جو هارت بار‌ها اذیت شده بود، این بار برای خرید ادرسون دست به کار شد و پپ گواردیولا نتیجه اش را با درخشش این گلر برزیلی و قهرمانی در لیگ برتر دید. ادرسون امسال یک رقیب هموطن به نام آلیسون در لیورپول دارد. 
سرخیو آگوئرو
یکی از فاکتور‌های مثبت منچسترسیتی نسبت به منچستریونایتد داشتن گزینه‌های باکیفیت در خط هجومی است. پپ گواردیولا با بهره گرفتن از سرخیو آگوئرو و گابریل ژسوسو به خوبی توانسته نتایج مورد نظر را بگیرد. آگوئرو اگرچه آقای گل نشد، اما با گل‌هایی که زد راه قهرمانی سیتیزن‌ها در لیگ برتر را هموار کرد. 
جیمز میلنر
یک بازیکن باتجربه همیشه باید کمک‌حال یورگن کلوپ باشد. جیمز میلنر در سال ۲۰۱۸ در سمت راست بهترین بازی‌ها را برای تیم انجام داد و خیال کلوپ را از بابت این پست راحت کرد. میلنر قابلیت این را داشت که در خط میانی هم برای تیم بازی کند. بهترین عملکرد او در لیگ قهرمانان بود که با پاس گل‌هایش به کمک تیم آمد. 
پیر امریک اوبامیانگ
او هم جزو بازیکنانی است که در ژانویه به جزیره آمد. ۶۰ میلیون پوند دریافت کرد تا در ۲۹ بازی برای آرسنال ۲۰ گل به ثمر برساند تا به عنوان مهاجمی خطرناک خودش را معرفی کند. اوبامیانگ امسال آقای گل فعلی لیگ برتر است و با یک گل بالاتر از هری کین و محمد صلاح در صدر جدول جا خوش کرده است. 
ویلفرد زا‌ها
اگر ویلفرد زا‌ها نبود آن وقت کریستال‌پالاس باید برای نیفتادن می‌جنگید. درخشش زا‌ها در لباس پالاس که با گل‌های حساسش همراه بود باعث شد پالاس امسال هم در لیگ برتر ماندنی شود. اگر ۶ تیم بالای جدول را نادیده بگیریم، بدون تردید ویلفرد بهترین بازیکن ۱۴ تیم حاضر در لیگ برتر خواهد بود.