لیگ برتر انگلیس ۲۰۱۸/۱۹؛ همه‌چیز از صعود، سقوط و سهمیه‌

لیگ برتر انگلیس روز گذشته به پایان رسید و منچسترسیتی توانست قهرمان شود....

پس از پایان هفته‌ آخر لیگ‌برتر تنها قهرمان‌ و نایب قهرمان مشخص شدند و وضعیت سهمیه‌های اروپا بعد از برگزاری فینال لیگ اروپا مشخص خواهد شد.

به گزارش مدال، با برگزاری دیدارهای هفته آخر لیگ برتر انگلیس در فصل ۲۰۱۸/۱۹ مشخص شد ۴ تیم منچسترسیتی، چلسی، لیورپول و تاتنهام به لیگ قهرمانان فصل بعد صعود کرده‌اند. در جدول لیگ برتر جزیره در فصل ۲۰۱۸/۱۹ سیتی قهرمان، لیورپول نایب قهرمان، چلسی سوم و تاتنهام چهارم شدند. جایگاه پنجم جدول به آرسنال رسید و این تیم باید در مرحله گروهی لیگ اروپا شرکت کند. در صورتی که آرسنال بتواند قهرمان لیگ اروپا شود، به طور مستقیم به لیگ قهرمانان فصل بعد صعود می‌کند و تنها ۲ تیم از انگلیس در لیگ اروپا شرکت خواهند کرد. همچنین در صورتی که واتفورد قهرمان FA Cup شود در مرحله گروهی لیگ اروپا شرکت خواهد کرد و منچستریونایتد باید به پلی آف لیگ اروپا برود. در غیر این‌صورت منچستر مستقیما به لیگ اروپا می‌رود و ولورهمپتون در پلی آف شرکت می‌کند.
سقوط کنندگان به چمپیون‌شیپ انگلستان هادرزفیلد، فولهام و کاردیف هستند که جای خود را به نوریچ و شفیلدیونایتد می‌دهند. سومین تیم صعود کننده به لیگ برتر از بین استون ویلا و لیدز مشخص خواهد شد.

 

تگ ها


احتمالات صعود سقوط ۲۰۱۸/۱۹ چمپیون شیپ آرسنال منچستر سیتی تاتنهام چلسی منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال