لیگ برتر بسکتبال ۹۹ چند تیمی شد؟

رییس فدراسیون بسکتبال از اعلام آمادگی بیش از ۳۰ تیم در دو بخش مردان و زنان برای حضور در لیگ برتر خبر داد....

به گزارش "ورزش سه"، در حالی که لیگ برتر والیبال از روز چهارشنبه آغاز شده، بسکتبالی ها تصمیم گرفتند از آبان ماه لیگ برتر سال ۹۹ را استارت بزنند.


هنوز اما فدراسیون از نام تیم های شرکت کننده رونمایی نکرده است؛ اگرچه بعد از جلسه هماهنگی طی روزهای اخیر نام تیم هایی که اعلام آمادگی کرده اند، به صورت غیررسمی منتشر شد. حتی گفته می شد گروهبندی هم توسط فدراسیون صورت گرفته است.


با این حال رییس فدراسیون بسکتبال در مصاحبه خود با ایسنا اعلام کرده این ۱۶ تیم فقط اعلام آمادگی کرده اند و مشخص نیست که قطعا لیگ برتر با حضور این تعداد تیم برگزار شود.


با توجه به اعلام فدراسیون مبنی بر برگزاری لیگ به صورت متمرکز، به نظر می رسد دست مسئولان برای برگزاری لیگ با تعداد تیم های بیشتر نسبت به سال های قبلی باز است.


طباطبایی از استقبال خوب باشگاهها از لیگ برتر سال ۹۹ در هر دو بخش زنان و مردان خبر داده و می گوید: لیگ برتر بسکتبال ۱۵ آبان ماه شروع می‌شود و فعلاً ۱۶ تیم اعلام آمادگی کرده‌اند. ما برنامه داریم که تیم‌ها به تعهدات خود و پروتکل‌هایی که ما مشخص کرده‌ایم عمل کنند. شرکت در جلسات مستمر فدراسیون، تسویه حساب با بازیکنان و مربیان در سنوات گذشته و همچنین تسویه حساب با فدراسیون ازجمله این موارد هستند. طبق برنامه‌ریزی‌ها،  اواخر شهریور تعداد قطعی تیم‌ها برای حضور در لیگ برتر آقایان مشخص می‌شود. برای لیگ برتر بانوان نیز فعلاً ۱۵ تیم اعلام آمادگی کرده‌اند که قرار است لیگ این بخش نیز از اوایل آبان شروع می‌شود.

تگ ها


لیگ برتر بسکتبال بسکتبال