Banner

لیگ برتر؛ خانه ای بر روی شن و مه

با توجه به این که طبق گفته فدراسیون فوتبال امکانات سخت افزاری ورزشگاه ها هنوز آماده نیست، لیگ برتر نوزدهم احتمالا با تاخیر آغاز خواهد شد....

به گزارش خبرنگار مدال، فصل گذشته فوتبال ایران شاهد شرارت های بسیاری در استادیوم ها بود، از زد و خوردهایی که چشم هواداران را نشانه گرفته بود و موجبات مصدومیت غیر قابل جبرانی شد تا صدمات مالی بسیاری که درگیری ها به ورزشگاه ها وارد کرد و اتفاقات عجیب و غریبی که در نحوه برگزاری بازی ها افتاد و اوجش به فینال جام حذفی رسید، همه این ها باعث شد تا فدراسیون فوتبال امسال اعلام کند که سه پیش شرط زیر برای ورزشگاه ها باید که وجود داشته باشد تا لیگ نوزدهم استارت بخورد.
1-راه اندازی و استقرار سیستم بلیت الکترونیک به همراه نصب گیت های ورودی و شماره دار کردن صندلی ها
2-تجهیز ورزشگاه ها به اتاق کنترل و دوربین های مداربسته از درب ورودی تا سکوها
3-جداسازی و تفکیک فضاهای بیرونی تا سکوها و مسیرهای تردد تماشاگران میزبان و میهمان و عوامل اجرایی
از آن جایی که هیئت فوتبال استان ها و باشگاه های لیگ برتری هنوز اقدامی در راستای تامین موارد بالا در استادیوم ها نکرده اند، سازمان لیگ فعلا قرعه کشی لیگ نوزدهم را که قرار بود در تاریخ 10 تیرماه یعنی یک ماه قبل از آغاز مسابقات برگزار شود، به تعویق انداخت تا نشان دهد بر روی خواسته اش برای سر و سامان دادن به وضعیت موجود تاکید دارد و با این حساب باید گفت لیگ برتر امسال با توجه به شرایط موجود با تاخیر آغاز خواهد شد.
مساله دیگری که هنوز مبهم باقیمانده است وضعیت بدهی باشگاه هایی است که فدراسیون فوتبال اعلام کرده نمی توانند اقدام به خرید بازیکن جدید کنند. نکته حائز اهمیت این است که این موضوع تقریبا شامل کل تیم های حاضر در لیگ می شود! بنابر اعلام کمیته تعیین وضعیت، 14 باشگاه لیگ برتری تا پیش از تسویه بدهی های قطعی خود اجازه ثبت قراردادهای جدید را ندارند. یعنی به جز دو باشگاه سپاهان و ذوب آهن سایر باشگاه ها شامل این ممنوعیت ثبت قرارداد خواهند بود! البته این موضوعی است که فدراسیون فوتبال پیش از آغاز هر فصل آن را به باشگاه ها ابلاغ می کند و به سرانجام هم نمی رسد و در نهایت هم مجبور می شود تصمیم خود را وتو کند! کاری به این موضوع نداریم که فدراسیون امسال بر سر حرفش می ماند یا نه، اما این که 14 باشگاه از 16 باشگاه لیگ برتر ایران بدهی های انباشته شده ای دارند که هر ساله به آن ها اضافه می شود موضوع قابل تاملی است که بالاخره روزی باید به آن رسیدگی شود.

 

بیشتر بخوانید:

خانواده استراماچونی به تهران می آیند

بازدید کالدرون از امکانات باشگاه پرسپولیس

تگ ها


لیگ برتر لیگ نوزدهم باشگاه استقلال باشگاه پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال