لیگ برتر فوتبال ایران جنون دارد؟!

در حالیکه طبق برنامه اعلامی سازمان لیگ هفته بیست و چهارم لیگ باید از جمعه شروع شود، اما هنوز تکلیف ادامه لیگ مشخص نیست....

به گزارش "ورزش سه"، با وجود گذشت ۴ روز از حواشی و اتفاقات پیرامون باشگاه های استقلال و فولاد و اعلام مثبت شدن تست کرونای بیش از ۲۵ درصد از عوامل این دو تیم، هنوز سازمان لیگ تصمیم شفافی در خصوص چگونگی برگزاری ادامه لیگ نگرفته است.امروز جلسه مهمی در همین رابطه در سازمان لیگ تشکیل شده اما نتیجه رسمی آن به اطلاع رسانه‌ها و باشگاه‌ها نرسیده است.


 
روز قبل از دیدار های استقلال با پارس جنوبی و فولاد با نساجی بود که خبر مثبت شدن تست کرونای بازیکنان و عوامل اجرایی دو باشگاه استقلال و فولاد مخابره شد و این دو تیم رسما اعلام کردند که بیش از ۲۵ درصد از بازیکنان و عوامل اجرایی تیم هایشان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و مطابق با پروتکلی که ستاد مبارزه با کرونا صادر کرده است، باید دیدارهایشان لغو شود و به همین دلیل، از حضور در زمین مسابقه امتناع کردند.اما در حالیکه سازمان لیگ زیر بار نتایج این تست ها نرفت، زیر نظر آزمایشگاه مورد اعتماد خود، مجددا از بازیکنان استقلال و فولاد تست گیری صورت گرفت و هنوز به صورت رسمی نتایج این تست ها اعلام نشده است اما اخبار غیرموثقی در این زمینه به گوش می رسد که مجاز به انتشار آن نیستیم .


 
* جمعه باید دیدارهای هفته ی بیست و چهارم آغاز شود و مسابقات حساسی پیش روی مدعیان لیگ قرار دارد تکلیف مسابقات و ابلاغ‌های داوری روشن نیست. از سویی تراکتور برای بازی استقلال به تهران می آید و از طرف دیگر ذوب آهنیها مایل به سفر به بوشهر نیستند همانطور که نساجی ترجیح می دهد برای بازی با نفت به آبادان نرود.


*چنانچه بازیهای استقلال و فولاد لغو شود، سازمان لیگ کار سختی برای به اتمام رساندن لیگ خواهد داشت. در شرایط امروز و با وجود برنامه نسبتا فشرده  لیگ نوزدهم باید تا اوایل شهریور به اتمام برسد که در صورت لغو دیدارهای این هفته و قرنطینه ی بازیکنان استقلال و فولاد، بنظر می رسد این امر شدنی نباشد.


*امروز تنی چند از مدیران تیمها در گفت وگو با مسئولان سازمان لیگ خواستار تعویق یک هفته ای بازیها شده اند اما بعضی دیگر (مثل تراکتور) به شدت خواهان انجام مسابقات طبق برنامه اند. این درحالی است که گمانه زنی درباره نتایج تستها مهمترین خبر درگوشی فوتبال در روز چهارشنبه بوده است.


 * سازمان لیگ باید هر چه سریعتر در خصوص چگونگی ادامه لیگ به صورت رسمی، موضع خود را بیان کند تا تیم های لیگ برتری بلاتکلیف نباشند.آنها باید در این روزها نهایت قاطعیت را به خرج داده و در عین حال همکاری تیمها را برای ادامه  برگزاری مسابقات لازم دارند. این دو گانه ایست که در غیاب جذابیتهای مالی در لیگ ایران کار را برای تصمیم گیران دشوارتر هم می کند.


*برگزاری مجتمع مسابقات در هفته های آینده نیز ایده ایست که امروز مورد بحث قرار گرفته و بی دردسرترین راه برای اتمام مسابقات است.

تگ ها


سازمان لیگ برتر