لیگ برتر کاراته وان مراکش/ یک طلا و یک نقره برای ایران

رقابت‌های لیگ برتر کاراته وان مراکش با کسب یک مدال طلا و یک مدال نقره توسط نمایندگان کشورمان به پایان رسید....

به گزارش مدال، مرحله سوم رقابت‌های لیگ برتر کاراته وان در سال 2019 امروز (یکشنبه) د ر شهر رباط مراکش به پایان رسید و نمایندگان کاراته کشورمان با کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و سه برنز به کار خود پایان دادند.

در رقابت‌های امروز، سجاد گنج‌زاده در دیدار نهایی به مصاف آلپ ارسلان اوغلو از ترکیه رفت و با برتری 2 بر صفر به مدال طلا دست یافت.

گنج زاده برای حضور در دیدار نهایی ابتدا حریفی از روسیه را 6 بر یک شکست داد. سپس نماینده مصر را 2 بر یک از پیش رو برداشت. در ادامه مقابل کاراتهکا هلندی یک بر صفر پیروز شد ودر نیمه نهایی مقابل صالح اباذری دیگر نماینده کشورمان  3 بر یک به برتری رسید و فینالیست شد.

همچنین در در فینال وزن منهای 75 کیلوگرم، علی اصغر آسیابری مقابل استانیسلاو هورنه اوکراینی در یک دیدار پرافت و خیز 9 بر 8 نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره دست یافت.
آسیابری در روز نخست مسابقات ابتدا نماینده روسیه با نتیجه 5 بر 3 از پیش رو برداشت. در ادامه موفق شد رافائل آقایف آذربایجانی دارنده 5 عنوان قهرمانی جهان را شکست دهد. در ادامه حریفی از کرواسی را 6 بر صفر شکست داد.
او در مبارزه چهارم خود حریف اردنی را 8 بر 2 مغلوب کرد و در نیمه نهایی موفق شد بر کاراتهکایی از فرانسه با نتیجه 11 بر 3 پیروز شود و به دیدار فینال راه یابد.

پیش از این هم طراوت خاکسار در وزن 55- کیلوگرم، حمیده عباسعلی در وزن 68+ کیلوگرم و صالح اباذری در وزن 84+ کیلوگرم 3 مدال برنز برای تیم ایران در این پیکارها کسب کرده بودند.