لیگ بوکس نظامیان برای اولین بار در سطح کشور برگزار می‌شود

رئیس هیات بوکس نیروهای مسلح گفت: برای اولین بار برنامه لیگ بوکس نظامیان در سطح کشور برنامه ریزی شده است....

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر محمد داوود صارمی، رئیس هیات بوکس نیروهای مسلح گفت: با برنامه‌ریزی ها و تلاش انجام شده قصد داریم با تمام قدرت در مسابقات نظامیان جهان (سیزم) شرکت کنیم، در مسابقات انتخابی المپیک جهان، بعد از چندین سال که جمهوری اسلامی ایران سهمیه نداشت امسال خدا را شکر دو سهمیه المپیکی داشتیم که از ورزشکاران بوکس ارتش بودند و می‌خواهیم با این ظرفیت خوبی که در بوکس نیروهای مسلح (ارتش، سپاه، وزارت دفاع، ناجا و بسیج) وجود دارد، پرچم پرافتخار کشورمان را در میادین بزرگ جهانی به اهتزاز درآوریم.

وی ادامه داد: شروع ورزش بوکس ایران در ارتش بوده است و در اکثر کشورهای مطرح، بهترین ورزشکاران این رشته در نیروهای نظامی آن حضور فعالی دارند. بوکس ورزش کاربردی است که با روحیه سلحشوری و نظامی همخوانی دارد.

رئیس هیات بوکس نیروهای مسلح با اشاره به حمایت صورت گرفته از این هیات ورزشی در ستاد کل نیروهای مسلح، افزود: حمایت هیات رئیسه محترم ستاد کل، ستاد فرماندهی کل ارتش و سازمان تربیت بدنی آجا و تعامل خوب با فدراسیون بوکس، موجب هموار شدن فضای رشد این رشته شده است. اکنون تمام صاحب‌نظران حوزه بوکس، حساب ویژه ای روی بوکس نظامیان باز کرده‌اند چرا که به جرأت می‌توانیم بگوییم ۶۵ درصد توان اصلی تیم ملی بوکس مربوط به نیروهای مسلح است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته با آمادگی که ورزشکاران داشتند مسابقات قهرمانی ارتش خیلی خوب برگزار شد، افزود: امسال در دستور کار داریم که مسابقات قهرمانی سازمان‌های (ارتش، سپاه، ناجا، وزارت دفاع و بسیج) برگزار شود و در کل مسابقات قهرمانی نیروهای مسلح به مرحله اجرا درآید.

رئیس هیات بوکس نیروهای مسلح با بیان اینکه در صدد توسعه این ورزش در دانشگاه‌ها و مراکز دانش‌آموزی نظامیان هستیم، افزود: الحمد الله الان رینگ بوکس در دانشگاه‌های امام علی (ع)، شهید ستاری، حضرت خاتم الانبیاء (ص) نیروی پدافند هوایی و امام خمینی (ه) نیروی دریایی ارتش فراهم است و همچنین توجه به مراکز آموزشی و پرورش بوکسورهای پایور بخاطر آمادگی جسمانی و فیزیک بدنی این جوانان و به منظور اثربخشی بیشتر در سال‌های آینده برای حضور تیم بوکس نیروهای مسلح، در دستور کار هیأت بوکس قرار دارد.

امیر صارمی خاطرنشان کرد: طرحی را در نظر گرفتیم که قهرمانان بوکس در حین خدمت سربازی از عرصه قهرمانی دور و دچار افت نشوند و در واقع توان بوکس کشور با افت مواجه نشود. به همین منظور در مسابقات قهرمانی بوکس جوانان و امیدهای کشور شخصاً حضور داشتم و اطلاعات لازم را از نفرات اول تا دوم دریافت کردم که در صورت اعزام به سربازی، جذب تیم بوکس نیروهای مسلح شوند. در حال حاضر تعامل خوبی با ورزشکاران خودمان داریم و از ظرفیت آن‌ها استفاده می‌کنیم.

رئیس هیات بوکس نیروهای مسلح به برنامه‌های این هیات برای ترویج بوکس در میان خانواده‌ها و کارکنان نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: به دنبال انعقاد تفاهم نامه همکاری بین هیأت بوکس و فدراسیون بوکس و برگزاری کلاس‌های مربیگری و داوری بوکس برای کارکنان پایور هستیم. الان پتانسیل خوبی در نیروهای مسلح وجود دارد که می‌تواند موجب رشد جامعه بوکس شود.

وی با اشاره به شیوع و گسترش ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمام میادین ورزشی گفت: یکی از نکات بسیار خوب که باعث شد در ارتش و دیگر نیروهای مسلح کمترین مبتلایان به بیماری کرونا را داشته باشیم آمادگی جسمانی کارکنان بود؛ در حال حاضر بوکسورها در استان‌هایی که وضعیت قرمز یا زرد دارند در خانه‌هایشان تمرین و آمادگی جسمانی شان را تقویت می‌کنند و هیچ‌گونه تمرینی به صورت تجمعی صورت نمی‌گیرد و از طریق فضای مجازی با آنها در ارتباط هستیم.

تگ ها


جمهوری اسلامی ایران سپاه ستاد کل نیروهای مسلح ارتش وزارت دفاع