لیگ جهانی والیبال نشسته در ایران برگزار می‌شود

دومین دوره رقابت‌های لیگ جهانی والیبال نشسته اردیبهشت‌ماه سال آینده به میزبانی ایران برگزار خواهد شد....

به گزارش  "ورزش سه" ، لیگ جهانی والیبال نشسته از جمله رویدادهای مورد تاکید ایران بود به طوری که در راستای پیگیری های انجام شده اولین دوره این رقابت ها سه سال پیش (اردیبهشت ماه ۹۷) به میزبانی کشورمان برگزار شد.

بعد از برگزاری آن دوره مسابقات که با قهرمانی تیم ملی والیبال نشسته ایران همراه بود، امتیاز برگزاری دومین دوره مسابقات هم طبق پیشنهادات مطرح شده از مسئولان والیبال نشسته کشورمان به ایران داده شد.

بر این اساس برگزاری دومین دوره لیگ جهانی والیبال در سال ۲۰۲۰ و به میزبانی ایران به تصویب رسید اما شیوع و گسترش کرونا منجر به لغو مسابقات و موکول شدن آن به سال ۲۰۲۱ شد اما ادامه پاندمی کرونا در سال جاری هم مانع از برگزاری رقابت ها و تعویق دوباره زمان بازی ها به سال ۲۰۲۲ شد.

بر این اساس این دوره مسابقات اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

به گفته هادی رضایی مسئول انجمن والیبال نشسته کشورمان، ایران کماکان میزبان این دوره از مسابقات خواهد بود.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: از آنجا که پیش از این ایران متقاضی میزبانی دومین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته بود، کماکان اولویت برگزاری این دوره رقابت ها با ایران است و تغییری در محل برگزاری اعمال نخواهد شد مگر اینکه خودمان انصراف دهیم.

رضایی تاکید کرد که دو هفته آینده در جریان مجمع جهانی انجمن والیبال نشسته که به صورت وبینار برگزار می شود، در مورد دومین دوره لیگ جهانی و چگونگی آن تصمیم گیری خواهد شد به خصوص که قرار است پیش از این دوره لیگ، سه رویداد دیگر هم برگزار شود.

بنا به اعلام هادی رضایی، مسابقات باشگاه های آسیا (آبان ماه ۱۴۰۰ - کره جنوبی)، مسابقات باشگاه های جهان (آذرماه ۱۴۰۰ - مصر) و مسابقات قهرمانی جهان (اسفندماه ۱۴۰۰ - چین) رویدادهایی هستند که پیش از دومین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته برگزار خواهند شد.


 

تگ ها


والیبال والیبال نشسته